Klima Servisi

Klima Servisi

Mert Ticaret Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa ve Anadolu yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Klima Servis firmamızda Klima Arıza ve Bakım, Klima Montaj ve Yer değişimi hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Klima Yetkili Servisi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz.

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz klima cihazlarınıza daha verimli ve performanslı çalışabilmesi için yılda 1 kez mutlaka bakım yaptırmayı unutmayınız.

Klima Servisi Montajı yapılacak olan yerin ön keşfini siz değerli tüketicilerimize ücretsiz olarak sunmaktayız.

Klima Arıza uzman ve profesyonel kadromuz ile aynı gün klima arıza hizmeti sunmaktayız. Yapılan işlemler ve değiştirilen orjinal yedek parçalar firmamız tarafından 1 yıl garantilidir.

Klima Yetkili Servisi

Klima Hizmet Branşlarımız

Klima Arıza

Klima Bakım

Klima Montaj

Klima Yerdeğişimi

İstanbul Klima Servisi

Klima Arıza

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz klima cihazınız herhangi bir arıza durumunda teknik servisi aramadan önce mutlaka yapmanız gerekenleri yerine getiriniz.

Örneğin: Klima Çalışmıyor ?

1.) Elektrik bağlantısını kontrol ediniz. Şalter yada sigorta atık kapalı olabilir.

2.) Kumandanızı kontrol ediniz. Pilleri bitmiş olabilir.

3.) Cihaza reset atınız herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçmiş olabilir.

Tüm bu işlemlerden sonra eyerki halen cihazınız çalışmıyor ise lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Klima Bakım Servisi

Klima Bakım

Klima bakımı yılda 1 kez mutlaka yapılması gereken bir iştir. Nedeni ise cihazın herhangi bir şekilde arızaya geçmemesi, daha performanlı çalışması, ve yakıt tüketimi olarak’ta düşük tüketim harcamasıdır. Klima cihazının iç ve dış üniteleri serpantinleri ve diğer plastik aksamları klima ilacı ile temizlenerek tüm gözenekler açılır, fan pervaneleri gerek iç gerekse dış ünite komple yıkanır. Cihaz tüm toz ve pislikten arındıktan sonra tıpkı sıfır bir klima cihazı gibi çalışmaya başlar.

klima montajı

Klima Montaj

Klima Montajı yer keşfi yapılan yerin uygunluğuna göre takılır. Haricen iç e dış ünite mesafesi göz önünde bulundurularak kısa mesafe tercih edilmelidir. Montaj malzemeleri ile kurulum gerçekleştirilir.

klima yerdeğişimi

Klima Yer Değişimi – Klima Sökme Takma

Kullanmakta olduğunuz klima cihazınızı bir yerden bir yere yani söküp başka bir yere montaj işleminde teknik servisimiz cihazı çalıştırarak gaz toplamasını gerçekleştirir. Sökülen cihaz bizim tercihimizce bakım olduktan sonra yeni yerine takılması daha uygun olacağından bakım sonrası montajı yapılmaktadır.

klima servis

KLİMA SAĞLIK AÇISINDAN ZARARLI’MIDIR?

Kapasitesi ve yeri yanlış seçilmiş kalitesiz bir klima cihazı sağlığımıza zarar verebilir. Hangi konumda olursa olsun klimanın rüzgarının karşısında durulmamalıdır. Klima çarpmalarının nedeni klima rüzgarının karşısında bulunmaktan kaynaklanmaktadır. Klimaların oluşturduğu rüzgarın ortamda bulunanları rahatsız etmemesi için manuel ve otomatik kanatçıklardan istifade edilmelidir. Bu kanatçıklar gerektiği şekilde ayarlanıp kullanıldığında kesinlikle herhangi bir rahatsızlık sözkonusu olmayacaktır. Klima cihazlarının sağlık açısından büyük faydalarının olduğu bilimsel otoriteler tarafından da bildirilmektedir. Özellikle yaşlılar, kalp, şeker veya astım rahatsızlığı olanlara klimatize ortamda bulunmaları tavsiye edilmektedir. Sağlık açısından ev ve işyerlerinde 23ºC sıcaklık ve %50 bağıl nem ideal koşullardır. Bu değerleri sağlayan en ideal cihazlar da klimalardır.

klima servisi istanbul

KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz.

1.) Arıza Kodu e1: Oda sensör ( klima cihazının iç ünitesinde bulunan oda sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir)
2.) Arıza Kodu e2: İç ünite sensör( klima cihazının iç ünitesinde bulunan sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir)
3.) Arıza Kodu e3: dış ünite sensör( klima cihazının dış ünitesinde bulunan sensöründe arıza meydana gelmiş olabilir)
4.) Arıza Kodu e4: Komprosör( klima cihazının dış ünitesinde bulunan motorunda arıza meydana gelmiş olabilir)
5.) Arıza Kodu e5: Gaz kaçağı( klima cihazının iç veya dış ünitesinde yada gaz borularında kaçak meydana gelmiş olabilir)
Google Dost Siteler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir