Airfel Klima Servisi

Airfel Klima Servisi

Mert Ticaret Airfel Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Airfel Klima Servis firmamızda Airfel Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Airfel Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Airfel Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

AİRFEL KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Airfel Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Airfel Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Airfel Klima Servisi, Selimpaşa Airfel Klima Servisi, Kumburgaz Airfel Klima Servisi, Güzelce Airfel Klima Servisi, Çatalca Airfel Klima Servisi, Mimarsinan Airfel Klima Servisi, Mimaroba Airfel Klima Servisi, Kamiloba Airfel Klima Servisi, Büyükçekmece Airfel Klima Servisi, Yakuplu Airfel Klima Servisi, Gürpınar Airfel Klima Servisi, Beylikdüzü Airfel Klima Servisi, Avcılar Airfel Klima Servisi, Esenyurt Airfel Klima Servisi, Kıraç Airfel Klima Servisi, Hadımköy Airfel Klima Servisi, Esenkent Airfel Klima Servisi, Bahçeşehir Airfel Klima Servisi, Ispartakule Airfel Klima Servisi, Kayaşehir Airfel Klima Servisi, Altınşehir Airfel Klima Servisi, Başakşehir Airfel Klima Servisi, İstoç Airfel Klima Servisi, Halkalı Airfel Klima Servisi, İkitelli Airfel Klima Servisi, Sefaköy Airfel Klima Servisi, Küçükçekmece Airfel Klima Servisi, Arnavutköy Airfel Klima Servisi, Habibler Airfel Klima Servisi, Esenler Airfel Klima Servisi, Bağcılar Airfel Klima Servisi, Güneşli Airfel Klima Servisi, Güngören Airfel Klima Servisi, Bahçelievler Airfel Klima Servisi, Yenibosna Airfel Klima Servisi, Şirinevler Airfel Klima Servisi, Florya Airfel Klima Servisi, Yeşilyurt Airfel Klima Servisi, Yeşilköy Airfel Klima Servisi, Ataköy Airfel Klima Servisi, Bakırköy Airfel Klima Servisi, Zeytinburnu Airfel Klima Servisi, Merter Airfel Klima Servisi, Fatih Airfel Klima Servisi, Bayrampaşa Airfel Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Airfel Klima Servisi, Sultangazi Airfel Klima Servisi, Sultançiftliği Airfel Klima Servisi, Hasdal Airfel Klima Servisi, Eyüp Airfel Klima Servisi, Alibeyköy Airfel Klima Servisi, Kasımpaşa Airfel Klima Servisi, Şişli Airfel Klima Servisi, Kağıthane Airfel Klima Servisi, Okmeydanı Airfel Klima Servisi, Çağlayan Airfel Klima Servisi, Mecidiyeköy Airfel Klima Servisi, Ulus Airfel Klima Servisi, Taksim Airfel Klima Servisi, Beyoğlu Airfel Klima Servisi, Kumkapı Airfel Klima Servisi, Yenikapı Airfel Klima Servisi, Sirkeci Airfel Klima Servisi, Eminönü Airfel Klima Servisi, Laleli Airfel Klima Servisi, Kemerburgaz Airfel Klima Servisi, Göktürk Airfel Klima Servisi, Sarıyer Airfel Klima Servisi, İstinye Airfel Klima Servisi, Levent Airfel Klima Servisi, Maslak Airfel Klima Servisi, Beşiktaş Airfel Klima Servisi, Bebek Airfel Klima Servisi, Ortaköy Airfel Klima Servisi, Emirgan Airfel Klima Servisi, Nişantaşı Airfel Klima Servisi, Kurtuluş Airfel Klima Servisi, Gayrettepe Airfel Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Airfel Klima Servisi, Üsküdar Airfel Klima Servisi, Fenerbahçe Airfel Klima Servisi, Maltepe Airfel Klima Servisi, Kartal Airfel Klima Servisi, Pendik Airfel Klima Servisi, Kurtköy Airfel Klima Servisi, Sarıgazi Airfel Klima Servisi, Çekmeköy Airfel Klima Servisi, Ataşehir Airfel Klima Servisi, Beykoz Airfel Klima Servisi, Riva Airfel Klima Servisi, Altunizade Airfel Klima Servisi, Fikirtepe Airfel Klima Servisi, Ümraniye Airfel Klima Servisi, Sultanbeyli Airfel Klima Servisi, Beylerbeyi Airfel Klima Servisi, Dudullu Airfel Klima Servisi, İçerenköy Airfel Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Airfel Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Airfel Klima Servisi, Libadiye Airfel Klima Servisi, Kavacık Airfel Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön
Hemen Ara