Alarko Klima Servisi

Mert Ticaret Alarko Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Alarko Klima Servis firmamızda Alarko Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Alarko Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Alarko Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

ALARKO KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Alarko Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Alarko Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Alarko Klima Servisi, Selimpaşa Alarko Klima Servisi, Kumburgaz Alarko Klima Servisi, Güzelce Alarko Klima Servisi, Çatalca Alarko Klima Servisi, Mimarsinan Alarko Klima Servisi, Mimaroba Alarko Klima Servisi, Kamiloba Alarko Klima Servisi, Büyükçekmece Alarko Klima Servisi, Yakuplu Alarko Klima Servisi, Gürpınar Alarko Klima Servisi, Beylikdüzü Alarko Klima Servisi, Avcılar Alarko Klima Servisi, Esenyurt Alarko Klima Servisi, Kıraç Alarko Klima Servisi, Hadımköy Alarko Klima Servisi, Esenkent Alarko Klima Servisi, Bahçeşehir Alarko Klima Servisi, Ispartakule Alarko Klima Servisi, Kayaşehir Alarko Klima Servisi, Altınşehir Alarko Klima Servisi, Başakşehir Alarko Klima Servisi, İstoç Alarko Klima Servisi, Halkalı Alarko Klima Servisi, İkitelli Alarko Klima Servisi, Sefaköy Alarko Klima Servisi, Küçükçekmece Alarko Klima Servisi, Arnavutköy Alarko Klima Servisi, Habibler Alarko Klima Servisi, Esenler Alarko Klima Servisi, Bağcılar Alarko Klima Servisi, Güneşli Alarko Klima Servisi, Güngören Alarko Klima Servisi, Bahçelievler Alarko Klima Servisi, Yenibosna Alarko Klima Servisi, Şirinevler Alarko Klima Servisi, Florya Alarko Klima Servisi, Yeşilyurt Alarko Klima Servisi, Yeşilköy Alarko Klima Servisi, Ataköy Alarko Klima Servisi, Bakırköy Alarko Klima Servisi, Zeytinburnu Alarko Klima Servisi, Merter Alarko Klima Servisi, Fatih Alarko Klima Servisi, Bayrampaşa Alarko Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Alarko Klima Servisi, Sultangazi Alarko Klima Servisi, Sultançiftliği Alarko Klima Servisi, Hasdal Alarko Klima Servisi, Eyüp Alarko Klima Servisi, Alibeyköy Alarko Klima Servisi, Kasımpaşa Alarko Klima Servisi, Şişli Alarko Klima Servisi, Kağıthane Alarko Klima Servisi, Okmeydanı Alarko Klima Servisi, Çağlayan Alarko Klima Servisi, Mecidiyeköy Alarko Klima Servisi, Ulus Alarko Klima Servisi, Taksim Alarko Klima Servisi, Beyoğlu Alarko Klima Servisi, Kumkapı Alarko Klima Servisi, Yenikapı Alarko Klima Servisi, Sirkeci Alarko Klima Servisi, Eminönü Alarko Klima Servisi, Laleli Alarko Klima Servisi, Kemerburgaz Alarko Klima Servisi, Göktürk Alarko Klima Servisi, Sarıyer Alarko Klima Servisi, İstinye Alarko Klima Servisi, Levent Alarko Klima Servisi, Maslak Alarko Klima Servisi, Beşiktaş Alarko Klima Servisi, Bebek Alarko Klima Servisi, Ortaköy Alarko Klima Servisi, Emirgan Alarko Klima Servisi, Nişantaşı Alarko Klima Servisi, Kurtuluş Alarko Klima Servisi, Gayrettepe Alarko Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Alarko Klima Servisi, Üsküdar Alarko Klima Servisi, Fenerbahçe Alarko Klima Servisi, Maltepe Alarko Klima Servisi, Kartal Alarko Klima Servisi, Pendik Alarko Klima Servisi, Kurtköy Alarko Klima Servisi, Sarıgazi Alarko Klima Servisi, Çekmeköy Alarko Klima Servisi, Ataşehir Alarko Klima Servisi, Beykoz Alarko Klima Servisi, Riva Alarko Klima Servisi, Altunizade Alarko Klima Servisi, Fikirtepe Alarko Klima Servisi, Ümraniye Alarko Klima Servisi, Sultanbeyli Alarko Klima Servisi, Beylerbeyi Alarko Klima Servisi, Dudullu Alarko Klima Servisi, İçerenköy Alarko Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Alarko Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Alarko Klima Servisi, Libadiye Alarko Klima Servisi, Kavacık Alarko Klima Servisi