Alaska Klima Servisi

Mert Ticaret Alaska Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Alaska Klima Servis firmamızda Alaska Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Alaska Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Alaska Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

ALASKA KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Alaska Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Alaska Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Alaska Klima Servisi, Selimpaşa Alaska Klima Servisi, Kumburgaz Alaska Klima Servisi, Güzelce Alaska Klima Servisi, Çatalca Alaska Klima Servisi, Mimarsinan Alaska Klima Servisi, Mimaroba Alaska Klima Servisi, Kamiloba Alaska Klima Servisi, Büyükçekmece Alaska Klima Servisi, Yakuplu Alaska Klima Servisi, Gürpınar Alaska Klima Servisi, Beylikdüzü Alaska Klima Servisi, Avcılar Alaska Klima Servisi, Esenyurt Alaska Klima Servisi, Kıraç Alaska Klima Servisi, Hadımköy Alaska Klima Servisi, Esenkent Alaska Klima Servisi, Bahçeşehir Alaska Klima Servisi, Ispartakule Alaska Klima Servisi, Kayaşehir Alaska Klima Servisi, Altınşehir Alaska Klima Servisi, Başakşehir Alaska Klima Servisi, İstoç Alaska Klima Servisi, Halkalı Alaska Klima Servisi, İkitelli Alaska Klima Servisi, Sefaköy Alaska Klima Servisi, Küçükçekmece Alaska Klima Servisi, Arnavutköy Alaska Klima Servisi, Habibler Alaska Klima Servisi, Esenler Alaska Klima Servisi, Bağcılar Alaska Klima Servisi, Güneşli Alaska Klima Servisi, Güngören Alaska Klima Servisi, Bahçelievler Alaska Klima Servisi, Yenibosna Alaska Klima Servisi, Şirinevler Alaska Klima Servisi, Florya Alaska Klima Servisi, Yeşilyurt Alaska Klima Servisi, Yeşilköy Alaska Klima Servisi, Ataköy Alaska Klima Servisi, Bakırköy Alaska Klima Servisi, Zeytinburnu Alaska Klima Servisi, Merter Alaska Klima Servisi, Fatih Alaska Klima Servisi, Bayrampaşa Alaska Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Alaska Klima Servisi, Sultangazi Alaska Klima Servisi, Sultançiftliği Alaska Klima Servisi, Hasdal Alaska Klima Servisi, Eyüp Alaska Klima Servisi, Alibeyköy Alaska Klima Servisi, Kasımpaşa Alaska Klima Servisi, Şişli Alaska Klima Servisi, Kağıthane Alaska Klima Servisi, Okmeydanı Alaska Klima Servisi, Çağlayan Alaska Klima Servisi, Mecidiyeköy Alaska Klima Servisi, Ulus Alaska Klima Servisi, Taksim Alaska Klima Servisi, Beyoğlu Alaska Klima Servisi, Kumkapı Alaska Klima Servisi, Yenikapı Alaska Klima Servisi, Sirkeci Alaska Klima Servisi, Eminönü Alaska Klima Servisi, Laleli Alaska Klima Servisi, Kemerburgaz Alaska Klima Servisi, Göktürk Alaska Klima Servisi, Sarıyer Alaska Klima Servisi, İstinye Alaska Klima Servisi, Levent Alaska Klima Servisi, Maslak Alaska Klima Servisi, Beşiktaş Alaska Klima Servisi, Bebek Alaska Klima Servisi, Ortaköy Alaska Klima Servisi, Emirgan Alaska Klima Servisi, Nişantaşı Alaska Klima Servisi, Kurtuluş Alaska Klima Servisi, Gayrettepe Alaska Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Alaska Klima Servisi, Üsküdar Alaska Klima Servisi, Fenerbahçe Alaska Klima Servisi, Maltepe Alaska Klima Servisi, Kartal Alaska Klima Servisi, Pendik Alaska Klima Servisi, Kurtköy Alaska Klima Servisi, Sarıgazi Alaska Klima Servisi, Çekmeköy Alaska Klima Servisi, Ataşehir Alaska Klima Servisi, Beykoz Alaska Klima Servisi, Riva Alaska Klima Servisi, Altunizade Alaska Klima Servisi, Fikirtepe Alaska Klima Servisi, Ümraniye Alaska Klima Servisi, Sultanbeyli Alaska Klima Servisi, Beylerbeyi Alaska Klima Servisi, Dudullu Alaska Klima Servisi, İçerenköy Alaska Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Alaska Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Alaska Klima Servisi, Libadiye Alaska Klima Servisi, Kavacık Alaska Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir