Altus Klima Servisi

Mert Ticaret Altus Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Altus Klima Servis firmamızda Altus Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Altus Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Altus Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

ALTUS KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Altus Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.

Altus Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Altus Klima Servisi, Selimpaşa Altus Klima Servisi, Kumburgaz Altus Klima Servisi, Güzelce Altus Klima Servisi, Çatalca Altus Klima Servisi, Mimarsinan Altus Klima Servisi, Mimaroba Altus Klima Servisi, Kamiloba Altus Klima Servisi, Büyükçekmece Altus Klima Servisi, Yakuplu Altus Klima Servisi, Gürpınar Altus Klima Servisi, Beylikdüzü Altus Klima Servisi, Avcılar Altus Klima Servisi, Esenyurt Altus Klima Servisi, Kıraç Altus Klima Servisi, Hadımköy Altus Klima Servisi, Esenkent Altus Klima Servisi, Bahçeşehir Altus Klima Servisi, Ispartakule Altus Klima Servisi, Kayaşehir Altus Klima Servisi, Altınşehir Altus Klima Servisi, Başakşehir Altus Klima Servisi, İstoç Altus Klima Servisi, Halkalı Altus Klima Servisi, İkitelli Altus Klima Servisi, Sefaköy Altus Klima Servisi, Küçükçekmece Altus Klima Servisi, Arnavutköy Altus Klima Servisi, Habibler Altus Klima Servisi, Esenler Altus Klima Servisi, Bağcılar Altus Klima Servisi, Güneşli Altus Klima Servisi, Güngören Altus Klima Servisi, Bahçelievler Altus Klima Servisi, Yenibosna Altus Klima Servisi, Şirinevler Altus Klima Servisi, Florya Altus Klima Servisi, Yeşilyurt Altus Klima Servisi, Yeşilköy Altus Klima Servisi, Ataköy Altus Klima Servisi, Bakırköy Altus Klima Servisi, Zeytinburnu Altus Klima Servisi, Merter Altus Klima Servisi, Fatih Altus Klima Servisi, Bayrampaşa Altus Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Altus Klima Servisi, Sultangazi Altus Klima Servisi, Sultançiftliği Altus Klima Servisi, Hasdal Altus Klima Servisi, Eyüp Altus Klima Servisi, Alibeyköy Altus Klima Servisi, Kasımpaşa Altus Klima Servisi, Şişli Altus Klima Servisi, Kağıthane Altus Klima Servisi, Okmeydanı Altus Klima Servisi, Çağlayan Altus Klima Servisi, Mecidiyeköy Altus Klima Servisi, Ulus Altus Klima Servisi, Taksim Altus Klima Servisi, Beyoğlu Altus Klima Servisi, Kumkapı Altus Klima Servisi, Yenikapı Altus Klima Servisi, Sirkeci Altus Klima Servisi, Eminönü Altus Klima Servisi, Laleli Altus Klima Servisi, Kemerburgaz Altus Klima Servisi, Göktürk Altus Klima Servisi, Sarıyer Altus Klima Servisi, İstinye Altus Klima Servisi, Levent Altus Klima Servisi, Maslak Altus Klima Servisi, Beşiktaş Altus Klima Servisi, Bebek Altus Klima Servisi, Ortaköy Altus Klima Servisi, Emirgan Altus Klima Servisi, Nişantaşı Altus Klima Servisi, Kurtuluş Altus Klima Servisi, Gayrettepe Altus Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Altus Klima Servisi, Üsküdar Altus Klima Servisi, Fenerbahçe Altus Klima Servisi, Maltepe Altus Klima Servisi, Kartal Altus Klima Servisi, Pendik Altus Klima Servisi, Kurtköy Altus Klima Servisi, Sarıgazi Altus Klima Servisi, Çekmeköy Altus Klima Servisi, Ataşehir Altus Klima Servisi, Beykoz Altus Klima Servisi, Riva Altus Klima Servisi, Altunizade Altus Klima Servisi, Fikirtepe Altus Klima Servisi, Ümraniye Altus Klima Servisi, Sultanbeyli Altus Klima Servisi, Beylerbeyi Altus Klima Servisi, Dudullu Altus Klima Servisi, İçerenköy Altus Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Altus Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Altus Klima Servisi, Libadiye Altus Klima Servisi, Kavacık Altus Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir