Arstil Klima Servisi

Mert Ticaret Arstil Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Arstil Klima Servis firmamızda Arstil Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Arstil Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Arstil Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

ARSTİL KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Arstil Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Arstil Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Arstil Klima Servisi, Selimpaşa Arstil Klima Servisi, Kumburgaz Arstil Klima Servisi, Güzelce Arstil Klima Servisi, Çatalca Arstil Klima Servisi, Mimarsinan Arstil Klima Servisi, Mimaroba Arstil Klima Servisi, Kamiloba Arstil Klima Servisi, Büyükçekmece Arstil Klima Servisi, Yakuplu Arstil Klima Servisi, Gürpınar Arstil Klima Servisi, Beylikdüzü Arstil Klima Servisi, Avcılar Arstil Klima Servisi, Esenyurt Arstil Klima Servisi, Kıraç Arstil Klima Servisi, Hadımköy Arstil Klima Servisi, Esenkent Arstil Klima Servisi, Bahçeşehir Arstil Klima Servisi, Ispartakule Arstil Klima Servisi, Kayaşehir Arstil Klima Servisi, Altınşehir Arstil Klima Servisi, Başakşehir Arstil Klima Servisi, İstoç Arstil Klima Servisi, Halkalı Arstil Klima Servisi, İkitelli Arstil Klima Servisi, Sefaköy Arstil Klima Servisi, Küçükçekmece Arstil Klima Servisi, Arnavutköy Arstil Klima Servisi, Habibler Arstil Klima Servisi, Esenler Arstil Klima Servisi, Bağcılar Arstil Klima Servisi, Güneşli Arstil Klima Servisi, Güngören Arstil Klima Servisi, Bahçelievler Arstil Klima Servisi, Yenibosna Arstil Klima Servisi, Şirinevler Arstil Klima Servisi, Florya Arstil Klima Servisi, Yeşilyurt Arstil Klima Servisi, Yeşilköy Arstil Klima Servisi, Ataköy Arstil Klima Servisi, Bakırköy Arstil Klima Servisi, Zeytinburnu Arstil Klima Servisi, Merter Arstil Klima Servisi, Fatih Arstil Klima Servisi, Bayrampaşa Arstil Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Arstil Klima Servisi, Sultangazi Arstil Klima Servisi, Sultançiftliği Arstil Klima Servisi, Hasdal Arstil Klima Servisi, Eyüp Arstil Klima Servisi, Alibeyköy Arstil Klima Servisi, Kasımpaşa Arstil Klima Servisi, Şişli Arstil Klima Servisi, Kağıthane Arstil Klima Servisi, Okmeydanı Arstil Klima Servisi, Çağlayan Arstil Klima Servisi, Mecidiyeköy Arstil Klima Servisi, Ulus Arstil Klima Servisi, Taksim Arstil Klima Servisi, Beyoğlu Arstil Klima Servisi, Kumkapı Arstil Klima Servisi, Yenikapı Arstil Klima Servisi, Sirkeci Arstil Klima Servisi, Eminönü Arstil Klima Servisi, Laleli Arstil Klima Servisi, Kemerburgaz Arstil Klima Servisi, Göktürk Arstil Klima Servisi, Sarıyer Arstil Klima Servisi, İstinye Arstil Klima Servisi, Levent Arstil Klima Servisi, Maslak Arstil Klima Servisi, Beşiktaş Arstil Klima Servisi, Bebek Arstil Klima Servisi, Ortaköy Arstil Klima Servisi, Emirgan Arstil Klima Servisi, Nişantaşı Arstil Klima Servisi, Kurtuluş Arstil Klima Servisi, Gayrettepe Arstil Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Arstil Klima Servisi, Üsküdar Arstil Klima Servisi, Fenerbahçe Arstil Klima Servisi, Maltepe Arstil Klima Servisi, Kartal Arstil Klima Servisi, Pendik Arstil Klima Servisi, Kurtköy Arstil Klima Servisi, Sarıgazi Arstil Klima Servisi, Çekmeköy Arstil Klima Servisi, Ataşehir Arstil Klima Servisi, Beykoz Arstil Klima Servisi, Riva Arstil Klima Servisi, Altunizade Arstil Klima Servisi, Fikirtepe Arstil Klima Servisi, Ümraniye Arstil Klima Servisi, Sultanbeyli Arstil Klima Servisi, Beylerbeyi Arstil Klima Servisi, Dudullu Arstil Klima Servisi, İçerenköy Arstil Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Arstil Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Arstil Klima Servisi, Libadiye Arstil Klima Servisi, Kavacık Arstil Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir