Bosch Klima Servisi

Mert Ticaret Bosch Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Bosch Klima Servis firmamızda Bosch Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Bosch Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Bosch Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

BOSCH KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Bosch Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Bosch Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Bosch Klima Servisi, Selimpaşa Bosch Klima Servisi, Kumburgaz Bosch Klima Servisi, Güzelce Bosch Klima Servisi, Çatalca Bosch Klima Servisi, Mimarsinan Bosch Klima Servisi, Mimaroba Bosch Klima Servisi, Kamiloba Bosch Klima Servisi, Büyükçekmece Bosch Klima Servisi, Yakuplu Bosch Klima Servisi, Gürpınar Bosch Klima Servisi, Beylikdüzü Bosch Klima Servisi, Avcılar Bosch Klima Servisi, Esenyurt Bosch Klima Servisi, Kıraç Bosch Klima Servisi, Hadımköy Bosch Klima Servisi, Esenkent Bosch Klima Servisi, Bahçeşehir Bosch Klima Servisi, Ispartakule Bosch Klima Servisi, Kayaşehir Bosch Klima Servisi, Altınşehir Bosch Klima Servisi, Başakşehir Bosch Klima Servisi, İstoç Bosch Klima Servisi, Halkalı Bosch Klima Servisi, İkitelli Bosch Klima Servisi, Sefaköy Bosch Klima Servisi, Küçükçekmece Bosch Klima Servisi, Arnavutköy Bosch Klima Servisi, Habibler Bosch Klima Servisi, Esenler Bosch Klima Servisi, Bağcılar Bosch Klima Servisi, Güneşli Bosch Klima Servisi, Güngören Bosch Klima Servisi, Bahçelievler Bosch Klima Servisi, Yenibosna Bosch Klima Servisi, Şirinevler Bosch Klima Servisi, Florya Bosch Klima Servisi, Yeşilyurt Bosch Klima Servisi, Yeşilköy Bosch Klima Servisi, Ataköy Bosch Klima Servisi, Bakırköy Bosch Klima Servisi, Zeytinburnu Bosch Klima Servisi, Merter Bosch Klima Servisi, Fatih Bosch Klima Servisi, Bayrampaşa Bosch Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Bosch Klima Servisi, Sultangazi Bosch Klima Servisi, Sultançiftliği Bosch Klima Servisi, Hasdal Bosch Klima Servisi, Eyüp Bosch Klima Servisi, Alibeyköy Bosch Klima Servisi, Kasımpaşa Bosch Klima Servisi, Şişli Bosch Klima Servisi, Kağıthane Bosch Klima Servisi, Okmeydanı Bosch Klima Servisi, Çağlayan Bosch Klima Servisi, Mecidiyeköy Bosch Klima Servisi, Ulus Bosch Klima Servisi, Taksim Bosch Klima Servisi, Beyoğlu Bosch Klima Servisi, Kumkapı Bosch Klima Servisi, Yenikapı Bosch Klima Servisi, Sirkeci Bosch Klima Servisi, Eminönü Bosch Klima Servisi, Laleli Bosch Klima Servisi, Kemerburgaz Bosch Klima Servisi, Göktürk Bosch Klima Servisi, Sarıyer Bosch Klima Servisi, İstinye Bosch Klima Servisi, Levent Bosch Klima Servisi, Maslak Bosch Klima Servisi, Beşiktaş Bosch Klima Servisi, Bebek Bosch Klima Servisi, Ortaköy Bosch Klima Servisi, Emirgan Bosch Klima Servisi, Nişantaşı Bosch Klima Servisi, Kurtuluş Bosch Klima Servisi, Gayrettepe Bosch Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Bosch Klima Servisi, Üsküdar Bosch Klima Servisi, Fenerbahçe Bosch Klima Servisi, Maltepe Bosch Klima Servisi, Kartal Bosch Klima Servisi, Pendik Bosch Klima Servisi, Kurtköy Bosch Klima Servisi, Sarıgazi Bosch Klima Servisi, Çekmeköy Bosch Klima Servisi, Ataşehir Bosch Klima Servisi, Beykoz Bosch Klima Servisi, Riva Bosch Klima Servisi, Altunizade Bosch Klima Servisi, Fikirtepe Bosch Klima Servisi, Ümraniye Bosch Klima Servisi, Sultanbeyli Bosch Klima Servisi, Beylerbeyi Bosch Klima Servisi, Dudullu Bosch Klima Servisi, İçerenköy Bosch Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Bosch Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Bosch Klima Servisi, Libadiye Bosch Klima Servisi, Kavacık Bosch Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir