Daikın Klima Servisi

Mert Ticaret Daikın Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Daikın Klima Servis firmamızda Daikın Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Daikın Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Daikın Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

DAİKIN KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Daikın Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Daikın Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Daikın Klima Servisi, Selimpaşa Daikın Klima Servisi, Kumburgaz Daikın Klima Servisi, Güzelce Daikın Klima Servisi, Çatalca Daikın Klima Servisi, Mimarsinan Daikın Klima Servisi, Mimaroba Daikın Klima Servisi, Kamiloba Daikın Klima Servisi, Büyükçekmece Daikın Klima Servisi, Yakuplu Daikın Klima Servisi, Gürpınar Daikın Klima Servisi, Beylikdüzü Daikın Klima Servisi, Avcılar Daikın Klima Servisi, Esenyurt Daikın Klima Servisi, Kıraç Daikın Klima Servisi, Hadımköy Daikın Klima Servisi, Esenkent Daikın Klima Servisi, Bahçeşehir Daikın Klima Servisi, Ispartakule Daikın Klima Servisi, Kayaşehir Daikın Klima Servisi, Altınşehir Daikın Klima Servisi, Başakşehir Daikın Klima Servisi, İstoç Daikın Klima Servisi, Halkalı Daikın Klima Servisi, İkitelli Daikın Klima Servisi, Sefaköy Daikın Klima Servisi, Küçükçekmece Daikın Klima Servisi, Arnavutköy Daikın Klima Servisi, Habibler Daikın Klima Servisi, Esenler Daikın Klima Servisi, Bağcılar Daikın Klima Servisi, Güneşli Daikın Klima Servisi, Güngören Daikın Klima Servisi, Bahçelievler Daikın Klima Servisi, Yenibosna Daikın Klima Servisi, Şirinevler Daikın Klima Servisi, Florya Daikın Klima Servisi, Yeşilyurt Daikın Klima Servisi, Yeşilköy Daikın Klima Servisi, Ataköy Daikın Klima Servisi, Bakırköy Daikın Klima Servisi, Zeytinburnu Daikın Klima Servisi, Merter Daikın Klima Servisi, Fatih Daikın Klima Servisi, Bayrampaşa Daikın Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Daikın Klima Servisi, Sultangazi Daikın Klima Servisi, Sultançiftliği Daikın Klima Servisi, Hasdal Daikın Klima Servisi, Eyüp Daikın Klima Servisi, Alibeyköy Daikın Klima Servisi, Kasımpaşa Daikın Klima Servisi, Şişli Daikın Klima Servisi, Kağıthane Daikın Klima Servisi, Okmeydanı Daikın Klima Servisi, Çağlayan Daikın Klima Servisi, Mecidiyeköy Daikın Klima Servisi, Ulus Daikın Klima Servisi, Taksim Daikın Klima Servisi, Beyoğlu Daikın Klima Servisi, Kumkapı Daikın Klima Servisi, Yenikapı Daikın Klima Servisi, Sirkeci Daikın Klima Servisi, Eminönü Daikın Klima Servisi, Laleli Daikın Klima Servisi, Kemerburgaz Daikın Klima Servisi, Göktürk Daikın Klima Servisi, Sarıyer Daikın Klima Servisi, İstinye Daikın Klima Servisi, Levent Daikın Klima Servisi, Maslak Daikın Klima Servisi, Beşiktaş Daikın Klima Servisi, Bebek Daikın Klima Servisi, Ortaköy Daikın Klima Servisi, Emirgan Daikın Klima Servisi, Nişantaşı Daikın Klima Servisi, Kurtuluş Daikın Klima Servisi, Gayrettepe Daikın Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Daikın Klima Servisi, Üsküdar Daikın Klima Servisi, Fenerbahçe Daikın Klima Servisi, Maltepe Daikın Klima Servisi, Kartal Daikın Klima Servisi, Pendik Daikın Klima Servisi, Kurtköy Daikın Klima Servisi, Sarıgazi Daikın Klima Servisi, Çekmeköy Daikın Klima Servisi, Ataşehir Daikın Klima Servisi, Beykoz Daikın Klima Servisi, Riva Daikın Klima Servisi, Altunizade Daikın Klima Servisi, Fikirtepe Daikın Klima Servisi, Ümraniye Daikın Klima Servisi, Sultanbeyli Daikın Klima Servisi, Beylerbeyi Daikın Klima Servisi, Dudullu Daikın Klima Servisi, İçerenköy Daikın Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Daikın Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Daikın Klima Servisi, Libadiye Daikın Klima Servisi, Kavacık Daikın Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir