Demirdöküm Klima Servisi

Mert Ticaret Demirdöküm Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Demirdöküm Klima Servis firmamızda Demirdöküm Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Demirdöküm Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Demirdöküm Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

DEMİRDÖKÜM KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Demirdöküm Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Demirdöküm Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Demirdöküm Klima Servisi, Selimpaşa Demirdöküm Klima Servisi, Kumburgaz Demirdöküm Klima Servisi, Güzelce Demirdöküm Klima Servisi, Çatalca Demirdöküm Klima Servisi, Mimarsinan Demirdöküm Klima Servisi, Mimaroba Demirdöküm Klima Servisi, Kamiloba Demirdöküm Klima Servisi, Büyükçekmece Demirdöküm Klima Servisi, Yakuplu Demirdöküm Klima Servisi, Gürpınar Demirdöküm Klima Servisi, Beylikdüzü Demirdöküm Klima Servisi, Avcılar Demirdöküm Klima Servisi, Esenyurt Demirdöküm Klima Servisi, Kıraç Demirdöküm Klima Servisi, Hadımköy Demirdöküm Klima Servisi, Esenkent Demirdöküm Klima Servisi, Bahçeşehir Demirdöküm Klima Servisi, Ispartakule Demirdöküm Klima Servisi, Kayaşehir Demirdöküm Klima Servisi, Altınşehir Demirdöküm Klima Servisi, Başakşehir Demirdöküm Klima Servisi, İstoç Demirdöküm Klima Servisi, Halkalı Demirdöküm Klima Servisi, İkitelli Demirdöküm Klima Servisi, Sefaköy Demirdöküm Klima Servisi, Küçükçekmece Demirdöküm Klima Servisi, Arnavutköy Demirdöküm Klima Servisi, Habibler Demirdöküm Klima Servisi, Esenler Demirdöküm Klima Servisi, Bağcılar Demirdöküm Klima Servisi, Güneşli Demirdöküm Klima Servisi, Güngören Demirdöküm Klima Servisi, Bahçelievler Demirdöküm Klima Servisi, Yenibosna Demirdöküm Klima Servisi, Şirinevler Demirdöküm Klima Servisi, Florya Demirdöküm Klima Servisi, Yeşilyurt Demirdöküm Klima Servisi, Yeşilköy Demirdöküm Klima Servisi, Ataköy Demirdöküm Klima Servisi, Bakırköy Demirdöküm Klima Servisi, Zeytinburnu Demirdöküm Klima Servisi, Merter Demirdöküm Klima Servisi, Fatih Demirdöküm Klima Servisi, Bayrampaşa Demirdöküm Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Demirdöküm Klima Servisi, Sultangazi Demirdöküm Klima Servisi, Sultançiftliği Demirdöküm Klima Servisi, Hasdal Demirdöküm Klima Servisi, Eyüp Demirdöküm Klima Servisi, Alibeyköy Demirdöküm Klima Servisi, Kasımpaşa Demirdöküm Klima Servisi, Şişli Demirdöküm Klima Servisi, Kağıthane Demirdöküm Klima Servisi, Okmeydanı Demirdöküm Klima Servisi, Çağlayan Demirdöküm Klima Servisi, Mecidiyeköy Demirdöküm Klima Servisi, Ulus Demirdöküm Klima Servisi, Taksim Demirdöküm Klima Servisi, Beyoğlu Demirdöküm Klima Servisi, Kumkapı Demirdöküm Klima Servisi, Yenikapı Demirdöküm Klima Servisi, Sirkeci Demirdöküm Klima Servisi, Eminönü Demirdöküm Klima Servisi, Laleli Demirdöküm Klima Servisi, Kemerburgaz Demirdöküm Klima Servisi, Göktürk Demirdöküm Klima Servisi, Sarıyer Demirdöküm Klima Servisi, İstinye Demirdöküm Klima Servisi, Levent Demirdöküm Klima Servisi, Maslak Demirdöküm Klima Servisi, Beşiktaş Demirdöküm Klima Servisi, Bebek Demirdöküm Klima Servisi, Ortaköy Demirdöküm Klima Servisi, Emirgan Demirdöküm Klima Servisi, Nişantaşı Demirdöküm Klima Servisi, Kurtuluş Demirdöküm Klima Servisi, Gayrettepe Demirdöküm Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Demirdöküm Klima Servisi, Üsküdar Demirdöküm Klima Servisi, Fenerbahçe Demirdöküm Klima Servisi, Maltepe Demirdöküm Klima Servisi, Kartal Demirdöküm Klima Servisi, Pendik Demirdöküm Klima Servisi, Kurtköy Demirdöküm Klima Servisi, Sarıgazi Demirdöküm Klima Servisi, Çekmeköy Demirdöküm Klima Servisi, Ataşehir Demirdöküm Klima Servisi, Beykoz Demirdöküm Klima Servisi, Riva Demirdöküm Klima Servisi, Altunizade Demirdöküm Klima Servisi, Fikirtepe Demirdöküm Klima Servisi, Ümraniye Demirdöküm Klima Servisi, Sultanbeyli Demirdöküm Klima Servisi, Beylerbeyi Demirdöküm Klima Servisi, Dudullu Demirdöküm Klima Servisi, İçerenköy Demirdöküm Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Demirdöküm Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Demirdöküm Klima Servisi, Libadiye Demirdöküm Klima Servisi, Kavacık Demirdöküm Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir