Eca Klima Servisi

Mert Ticaret Eca Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Eca Klima Servis firmamızda Eca Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Eca Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Eca Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

ECA KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Eca Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Eca Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Eca Klima Servisi, Selimpaşa Eca Klima Servisi, Kumburgaz Eca Klima Servisi, Güzelce Eca Klima Servisi, Çatalca Eca Klima Servisi, Mimarsinan Eca Klima Servisi, Mimaroba Eca Klima Servisi, Kamiloba Eca Klima Servisi, Büyükçekmece Eca Klima Servisi, Yakuplu Eca Klima Servisi, Gürpınar Eca Klima Servisi, Beylikdüzü Eca Klima Servisi, Avcılar Eca Klima Servisi, Esenyurt Eca Klima Servisi, Kıraç Eca Klima Servisi, Hadımköy Eca Klima Servisi, Esenkent Eca Klima Servisi, Bahçeşehir Eca Klima Servisi, Ispartakule Eca Klima Servisi, Kayaşehir Eca Klima Servisi, Altınşehir Eca Klima Servisi, Başakşehir Eca Klima Servisi, İstoç Eca Klima Servisi, Halkalı Eca Klima Servisi, İkitelli Eca Klima Servisi, Sefaköy Eca Klima Servisi, Küçükçekmece Eca Klima Servisi, Arnavutköy Eca Klima Servisi, Habibler Eca Klima Servisi, Esenler Eca Klima Servisi, Bağcılar Eca Klima Servisi, Güneşli Eca Klima Servisi, Güngören Eca Klima Servisi, Bahçelievler Eca Klima Servisi, Yenibosna Eca Klima Servisi, Şirinevler Eca Klima Servisi, Florya Eca Klima Servisi, Yeşilyurt Eca Klima Servisi, Yeşilköy Eca Klima Servisi, Ataköy Eca Klima Servisi, Bakırköy Eca Klima Servisi, Zeytinburnu Eca Klima Servisi, Merter Eca Klima Servisi, Fatih Eca Klima Servisi, Bayrampaşa Eca Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Eca Klima Servisi, Sultangazi Eca Klima Servisi, Sultançiftliği Eca Klima Servisi, Hasdal Eca Klima Servisi, Eyüp Eca Klima Servisi, Alibeyköy Eca Klima Servisi, Kasımpaşa Eca Klima Servisi, Şişli Eca Klima Servisi, Kağıthane Eca Klima Servisi, Okmeydanı Eca Klima Servisi, Çağlayan Eca Klima Servisi, Mecidiyeköy Eca Klima Servisi, Ulus Eca Klima Servisi, Taksim Eca Klima Servisi, Beyoğlu Eca Klima Servisi, Kumkapı Eca Klima Servisi, Yenikapı Eca Klima Servisi, Sirkeci Eca Klima Servisi, Eminönü Eca Klima Servisi, Laleli Eca Klima Servisi, Kemerburgaz Eca Klima Servisi, Göktürk Eca Klima Servisi, Sarıyer Eca Klima Servisi, İstinye Eca Klima Servisi, Levent Eca Klima Servisi, Maslak Eca Klima Servisi, Beşiktaş Eca Klima Servisi, Bebek Eca Klima Servisi, Ortaköy Eca Klima Servisi, Emirgan Eca Klima Servisi, Nişantaşı Eca Klima Servisi, Kurtuluş Eca Klima Servisi, Gayrettepe Eca Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Eca Klima Servisi, Üsküdar Eca Klima Servisi, Fenerbahçe Eca Klima Servisi, Maltepe Eca Klima Servisi, Kartal Eca Klima Servisi, Pendik Eca Klima Servisi, Kurtköy Eca Klima Servisi, Sarıgazi Eca Klima Servisi, Çekmeköy Eca Klima Servisi, Ataşehir Eca Klima Servisi, Beykoz Eca Klima Servisi, Riva Eca Klima Servisi, Altunizade Eca Klima Servisi, Fikirtepe Eca Klima Servisi, Ümraniye Eca Klima Servisi, Sultanbeyli Eca Klima Servisi, Beylerbeyi Eca Klima Servisi, Dudullu Eca Klima Servisi, İçerenköy Eca Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Eca Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Eca Klima Servisi, Libadiye Eca Klima Servisi, Kavacık Eca Klima Servisi