Ferroli Klima Servisi

Mert Ticaret Ferroli Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Ferroli Klima Servis firmamızda Ferroli Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Ferroli Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Ferroli Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

FERROLİ KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Ferroli Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında biFerroliiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik biFerrolii ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Ferroli Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Ferroli Klima Servisi, Selimpaşa Ferroli Klima Servisi, Kumburgaz Ferroli Klima Servisi, Güzelce Ferroli Klima Servisi, Çatalca Ferroli Klima Servisi, Mimarsinan Ferroli Klima Servisi, Mimaroba Ferroli Klima Servisi, Kamiloba Ferroli Klima Servisi, Büyükçekmece Ferroli Klima Servisi, Yakuplu Ferroli Klima Servisi, Gürpınar Ferroli Klima Servisi, Beylikdüzü Ferroli Klima Servisi, Avcılar Ferroli Klima Servisi, Esenyurt Ferroli Klima Servisi, Kıraç Ferroli Klima Servisi, Hadımköy Ferroli Klima Servisi, Esenkent Ferroli Klima Servisi, Bahçeşehir Ferroli Klima Servisi, Ispartakule Ferroli Klima Servisi, Kayaşehir Ferroli Klima Servisi, Altınşehir Ferroli Klima Servisi, Başakşehir Ferroli Klima Servisi, İstoç Ferroli Klima Servisi, Halkalı Ferroli Klima Servisi, İkitelli Ferroli Klima Servisi, Sefaköy Ferroli Klima Servisi, Küçükçekmece Ferroli Klima Servisi, Arnavutköy Ferroli Klima Servisi, Habibler Ferroli Klima Servisi, Esenler Ferroli Klima Servisi, Bağcılar Ferroli Klima Servisi, Güneşli Ferroli Klima Servisi, Güngören Ferroli Klima Servisi, Bahçelievler Ferroli Klima Servisi, Yenibosna Ferroli Klima Servisi, Şirinevler Ferroli Klima Servisi, Florya Ferroli Klima Servisi, Yeşilyurt Ferroli Klima Servisi, Yeşilköy Ferroli Klima Servisi, Ataköy Ferroli Klima Servisi, Bakırköy Ferroli Klima Servisi, Zeytinburnu Ferroli Klima Servisi, Merter Ferroli Klima Servisi, Fatih Ferroli Klima Servisi, Bayrampaşa Ferroli Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Ferroli Klima Servisi, Sultangazi Ferroli Klima Servisi, Sultançiftliği Ferroli Klima Servisi, Hasdal Ferroli Klima Servisi, Eyüp Ferroli Klima Servisi, Alibeyköy Ferroli Klima Servisi, Kasımpaşa Ferroli Klima Servisi, Şişli Ferroli Klima Servisi, Kağıthane Ferroli Klima Servisi, Okmeydanı Ferroli Klima Servisi, Çağlayan Ferroli Klima Servisi, Mecidiyeköy Ferroli Klima Servisi, Ulus Ferroli Klima Servisi, Taksim Ferroli Klima Servisi, Beyoğlu Ferroli Klima Servisi, Kumkapı Ferroli Klima Servisi, Yenikapı Ferroli Klima Servisi, Sirkeci Ferroli Klima Servisi, Eminönü Ferroli Klima Servisi, Laleli Ferroli Klima Servisi, Kemerburgaz Ferroli Klima Servisi, Göktürk Ferroli Klima Servisi, Sarıyer Ferroli Klima Servisi, İstinye Ferroli Klima Servisi, Levent Ferroli Klima Servisi, Maslak Ferroli Klima Servisi, Beşiktaş Ferroli Klima Servisi, Bebek Ferroli Klima Servisi, Ortaköy Ferroli Klima Servisi, Emirgan Ferroli Klima Servisi, Nişantaşı Ferroli Klima Servisi, Kurtuluş Ferroli Klima Servisi, Gayrettepe Ferroli Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Ferroli Klima Servisi, Üsküdar Ferroli Klima Servisi, Fenerbahçe Ferroli Klima Servisi, Maltepe Ferroli Klima Servisi, Kartal Ferroli Klima Servisi, Pendik Ferroli Klima Servisi, Kurtköy Ferroli Klima Servisi, Sarıgazi Ferroli Klima Servisi, Çekmeköy Ferroli Klima Servisi, Ataşehir Ferroli Klima Servisi, Beykoz Ferroli Klima Servisi, Riva Ferroli Klima Servisi, Altunizade Ferroli Klima Servisi, Fikirtepe Ferroli Klima Servisi, Ümraniye Ferroli Klima Servisi, Sultanbeyli Ferroli Klima Servisi, Beylerbeyi Ferroli Klima Servisi, Dudullu Ferroli Klima Servisi, İçerenköy Ferroli Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Ferroli Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Ferroli Klima Servisi, Libadiye Ferroli Klima Servisi, Kavacık Ferroli Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir