Fujitsu Klima Servisi

Mert Ticaret Fujitsu Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Fujitsu Klima Servis firmamızda Fujitsu Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Fujitsu Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Fujitsu Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

FUJİTSU KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Fujitsu Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Fujitsu Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Fujitsu Klima Servisi, Selimpaşa Fujitsu Klima Servisi, Kumburgaz Fujitsu Klima Servisi, Güzelce Fujitsu Klima Servisi, Çatalca Fujitsu Klima Servisi, Mimarsinan Fujitsu Klima Servisi, Mimaroba Fujitsu Klima Servisi, Kamiloba Fujitsu Klima Servisi, Büyükçekmece Fujitsu Klima Servisi, Yakuplu Fujitsu Klima Servisi, Gürpınar Fujitsu Klima Servisi, Beylikdüzü Fujitsu Klima Servisi, Avcılar Fujitsu Klima Servisi, Esenyurt Fujitsu Klima Servisi, Kıraç Fujitsu Klima Servisi, Hadımköy Fujitsu Klima Servisi, Esenkent Fujitsu Klima Servisi, Bahçeşehir Fujitsu Klima Servisi, Ispartakule Fujitsu Klima Servisi, Kayaşehir Fujitsu Klima Servisi, Altınşehir Fujitsu Klima Servisi, Başakşehir Fujitsu Klima Servisi, İstoç Fujitsu Klima Servisi, Halkalı Fujitsu Klima Servisi, İkitelli Fujitsu Klima Servisi, Sefaköy Fujitsu Klima Servisi, Küçükçekmece Fujitsu Klima Servisi, Arnavutköy Fujitsu Klima Servisi, Habibler Fujitsu Klima Servisi, Esenler Fujitsu Klima Servisi, Bağcılar Fujitsu Klima Servisi, Güneşli Fujitsu Klima Servisi, Güngören Fujitsu Klima Servisi, Bahçelievler Fujitsu Klima Servisi, Yenibosna Fujitsu Klima Servisi, Şirinevler Fujitsu Klima Servisi, Florya Fujitsu Klima Servisi, Yeşilyurt Fujitsu Klima Servisi, Yeşilköy Fujitsu Klima Servisi, Ataköy Fujitsu Klima Servisi, Bakırköy Fujitsu Klima Servisi, Zeytinburnu Fujitsu Klima Servisi, Merter Fujitsu Klima Servisi, Fatih Fujitsu Klima Servisi, Bayrampaşa Fujitsu Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Fujitsu Klima Servisi, Sultangazi Fujitsu Klima Servisi, Sultançiftliği Fujitsu Klima Servisi, Hasdal Fujitsu Klima Servisi, Eyüp Fujitsu Klima Servisi, Alibeyköy Fujitsu Klima Servisi, Kasımpaşa Fujitsu Klima Servisi, Şişli Fujitsu Klima Servisi, Kağıthane Fujitsu Klima Servisi, Okmeydanı Fujitsu Klima Servisi, Çağlayan Fujitsu Klima Servisi, Mecidiyeköy Fujitsu Klima Servisi, Ulus Fujitsu Klima Servisi, Taksim Fujitsu Klima Servisi, Beyoğlu Fujitsu Klima Servisi, Kumkapı Fujitsu Klima Servisi, Yenikapı Fujitsu Klima Servisi, Sirkeci Fujitsu Klima Servisi, Eminönü Fujitsu Klima Servisi, Laleli Fujitsu Klima Servisi, Kemerburgaz Fujitsu Klima Servisi, Göktürk Fujitsu Klima Servisi, Sarıyer Fujitsu Klima Servisi, İstinye Fujitsu Klima Servisi, Levent Fujitsu Klima Servisi, Maslak Fujitsu Klima Servisi, Beşiktaş Fujitsu Klima Servisi, Bebek Fujitsu Klima Servisi, Ortaköy Fujitsu Klima Servisi, Emirgan Fujitsu Klima Servisi, Nişantaşı Fujitsu Klima Servisi, Kurtuluş Fujitsu Klima Servisi, Gayrettepe Fujitsu Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Fujitsu Klima Servisi, Üsküdar Fujitsu Klima Servisi, Fenerbahçe Fujitsu Klima Servisi, Maltepe Fujitsu Klima Servisi, Kartal Fujitsu Klima Servisi, Pendik Fujitsu Klima Servisi, Kurtköy Fujitsu Klima Servisi, Sarıgazi Fujitsu Klima Servisi, Çekmeköy Fujitsu Klima Servisi, Ataşehir Fujitsu Klima Servisi, Beykoz Fujitsu Klima Servisi, Riva Fujitsu Klima Servisi, Altunizade Fujitsu Klima Servisi, Fikirtepe Fujitsu Klima Servisi, Ümraniye Fujitsu Klima Servisi, Sultanbeyli Fujitsu Klima Servisi, Beylerbeyi Fujitsu Klima Servisi, Dudullu Fujitsu Klima Servisi, İçerenköy Fujitsu Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Fujitsu Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Fujitsu Klima Servisi, Libadiye Fujitsu Klima Servisi, Kavacık Fujitsu Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir