Lg Klima Servisi

Mert Ticaret Lg Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Lg Klima Servis firmamızda Lg Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Lg Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Lg Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

LG KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Lg Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Lg Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Lg Klima Servisi, Selimpaşa Lg Klima Servisi, Kumburgaz Lg Klima Servisi, Güzelce Lg Klima Servisi, Çatalca Lg Klima Servisi, Mimarsinan Lg Klima Servisi, Mimaroba Lg Klima Servisi, Kamiloba Lg Klima Servisi, Büyükçekmece Lg Klima Servisi, Yakuplu Lg Klima Servisi, Gürpınar Lg Klima Servisi, Beylikdüzü Lg Klima Servisi, Avcılar Lg Klima Servisi, Esenyurt Lg Klima Servisi, Kıraç Lg Klima Servisi, Hadımköy Lg Klima Servisi, Esenkent Lg Klima Servisi, Bahçeşehir Lg Klima Servisi, Ispartakule Lg Klima Servisi, Kayaşehir Lg Klima Servisi, Altınşehir Lg Klima Servisi, Başakşehir Lg Klima Servisi, İstoç Lg Klima Servisi, Halkalı Lg Klima Servisi, İkitelli Lg Klima Servisi, Sefaköy Lg Klima Servisi, Küçükçekmece Lg Klima Servisi, Arnavutköy Lg Klima Servisi, Habibler Lg Klima Servisi, Esenler Lg Klima Servisi, Bağcılar Lg Klima Servisi, Güneşli Lg Klima Servisi, Güngören Lg Klima Servisi, Bahçelievler Lg Klima Servisi, Yenibosna Lg Klima Servisi, Şirinevler Lg Klima Servisi, Florya Lg Klima Servisi, Yeşilyurt Lg Klima Servisi, Yeşilköy Lg Klima Servisi, Ataköy Lg Klima Servisi, Bakırköy Lg Klima Servisi, Zeytinburnu Lg Klima Servisi, Merter Lg Klima Servisi, Fatih Lg Klima Servisi, Bayrampaşa Lg Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Lg Klima Servisi, Sultangazi Lg Klima Servisi, Sultançiftliği Lg Klima Servisi, Hasdal Lg Klima Servisi, Eyüp Lg Klima Servisi, Alibeyköy Lg Klima Servisi, Kasımpaşa Lg Klima Servisi, Şişli Lg Klima Servisi, Kağıthane Lg Klima Servisi, Okmeydanı Lg Klima Servisi, Çağlayan Lg Klima Servisi, Mecidiyeköy Lg Klima Servisi, Ulus Lg Klima Servisi, Taksim Lg Klima Servisi, Beyoğlu Lg Klima Servisi, Kumkapı Lg Klima Servisi, Yenikapı Lg Klima Servisi, Sirkeci Lg Klima Servisi, Eminönü Lg Klima Servisi, Laleli Lg Klima Servisi, Kemerburgaz Lg Klima Servisi, Göktürk Lg Klima Servisi, Sarıyer Lg Klima Servisi, İstinye Lg Klima Servisi, Levent Lg Klima Servisi, Maslak Lg Klima Servisi, Beşiktaş Lg Klima Servisi, Bebek Lg Klima Servisi, Ortaköy Lg Klima Servisi, Emirgan Lg Klima Servisi, Nişantaşı Lg Klima Servisi, Kurtuluş Lg Klima Servisi, Gayrettepe Lg Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Lg Klima Servisi, Üsküdar Lg Klima Servisi, Fenerbahçe Lg Klima Servisi, Maltepe Lg Klima Servisi, Kartal Lg Klima Servisi, Pendik Lg Klima Servisi, Kurtköy Lg Klima Servisi, Sarıgazi Lg Klima Servisi, Çekmeköy Lg Klima Servisi, Ataşehir Lg Klima Servisi, Beykoz Lg Klima Servisi, Riva Lg Klima Servisi, Altunizade Lg Klima Servisi, Fikirtepe Lg Klima Servisi, Ümraniye Lg Klima Servisi, Sultanbeyli Lg Klima Servisi, Beylerbeyi Lg Klima Servisi, Dudullu Lg Klima Servisi, İçerenköy Lg Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Lg Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Lg Klima Servisi, Libadiye Lg Klima Servisi, Kavacık Lg Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir