Midea Klima Servisi

Mert Ticaret Midea Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Midea Klima Servis firmamızda Midea Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Midea Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Midea Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

MİDEA KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Midea Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Midea Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Midea Klima Servisi, Selimpaşa Midea Klima Servisi, Kumburgaz Midea Klima Servisi, Güzelce Midea Klima Servisi, Çatalca Midea Klima Servisi, Mimarsinan Midea Klima Servisi, Mimaroba Midea Klima Servisi, Kamiloba Midea Klima Servisi, Büyükçekmece Midea Klima Servisi, Yakuplu Midea Klima Servisi, Gürpınar Midea Klima Servisi, Beylikdüzü Midea Klima Servisi, Avcılar Midea Klima Servisi, Esenyurt Midea Klima Servisi, Kıraç Midea Klima Servisi, Hadımköy Midea Klima Servisi, Esenkent Midea Klima Servisi, Bahçeşehir Midea Klima Servisi, Ispartakule Midea Klima Servisi, Kayaşehir Midea Klima Servisi, Altınşehir Midea Klima Servisi, Başakşehir Midea Klima Servisi, İstoç Midea Klima Servisi, Halkalı Midea Klima Servisi, İkitelli Midea Klima Servisi, Sefaköy Midea Klima Servisi, Küçükçekmece Midea Klima Servisi, Arnavutköy Midea Klima Servisi, Habibler Midea Klima Servisi, Esenler Midea Klima Servisi, Bağcılar Midea Klima Servisi, Güneşli Midea Klima Servisi, Güngören Midea Klima Servisi, Bahçelievler Midea Klima Servisi, Yenibosna Midea Klima Servisi, Şirinevler Midea Klima Servisi, Florya Midea Klima Servisi, Yeşilyurt Midea Klima Servisi, Yeşilköy Midea Klima Servisi, Ataköy Midea Klima Servisi, Bakırköy Midea Klima Servisi, Zeytinburnu Midea Klima Servisi, Merter Midea Klima Servisi, Fatih Midea Klima Servisi, Bayrampaşa Midea Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Midea Klima Servisi, Sultangazi Midea Klima Servisi, Sultançiftliği Midea Klima Servisi, Hasdal Midea Klima Servisi, Eyüp Midea Klima Servisi, Alibeyköy Midea Klima Servisi, Kasımpaşa Midea Klima Servisi, Şişli Midea Klima Servisi, Kağıthane Midea Klima Servisi, Okmeydanı Midea Klima Servisi, Çağlayan Midea Klima Servisi, Mecidiyeköy Midea Klima Servisi, Ulus Midea Klima Servisi, Taksim Midea Klima Servisi, Beyoğlu Midea Klima Servisi, Kumkapı Midea Klima Servisi, Yenikapı Midea Klima Servisi, Sirkeci Midea Klima Servisi, Eminönü Midea Klima Servisi, Laleli Midea Klima Servisi, Kemerburgaz Midea Klima Servisi, Göktürk Midea Klima Servisi, Sarıyer Midea Klima Servisi, İstinye Midea Klima Servisi, Levent Midea Klima Servisi, Maslak Midea Klima Servisi, Beşiktaş Midea Klima Servisi, Bebek Midea Klima Servisi, Ortaköy Midea Klima Servisi, Emirgan Midea Klima Servisi, Nişantaşı Midea Klima Servisi, Kurtuluş Midea Klima Servisi, Gayrettepe Midea Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Midea Klima Servisi, Üsküdar Midea Klima Servisi, Fenerbahçe Midea Klima Servisi, Maltepe Midea Klima Servisi, Kartal Midea Klima Servisi, Pendik Midea Klima Servisi, Kurtköy Midea Klima Servisi, Sarıgazi Midea Klima Servisi, Çekmeköy Midea Klima Servisi, Ataşehir Midea Klima Servisi, Beykoz Midea Klima Servisi, Riva Midea Klima Servisi, Altunizade Midea Klima Servisi, Fikirtepe Midea Klima Servisi, Ümraniye Midea Klima Servisi, Sultanbeyli Midea Klima Servisi, Beylerbeyi Midea Klima Servisi, Dudullu Midea Klima Servisi, İçerenköy Midea Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Midea Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Midea Klima Servisi, Libadiye Midea Klima Servisi, Kavacık Midea Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir