Mitsubishi Klima Servisi

Mitsubishi Klima Servisi

Mert Ticaret Mitsubishi Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Mitsubishi Klima Servis firmamızda Mitsubishi Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Mitsubishi Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Mitsubishi Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

MİTSUBİSHİ KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Mitsubishi Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Mitsubishi Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Mitsubishi Klima Servisi, Selimpaşa Mitsubishi Klima Servisi, Kumburgaz Mitsubishi Klima Servisi, Güzelce Mitsubishi Klima Servisi, Çatalca Mitsubishi Klima Servisi, Mimarsinan Mitsubishi Klima Servisi, Mimaroba Mitsubishi Klima Servisi, Kamiloba Mitsubishi Klima Servisi, Büyükçekmece Mitsubishi Klima Servisi, Yakuplu Mitsubishi Klima Servisi, Gürpınar Mitsubishi Klima Servisi, Beylikdüzü Mitsubishi Klima Servisi, Avcılar Mitsubishi Klima Servisi, Esenyurt Mitsubishi Klima Servisi, Kıraç Mitsubishi Klima Servisi, Hadımköy Mitsubishi Klima Servisi, Esenkent Mitsubishi Klima Servisi, Bahçeşehir Mitsubishi Klima Servisi, Ispartakule Mitsubishi Klima Servisi, Kayaşehir Mitsubishi Klima Servisi, Altınşehir Mitsubishi Klima Servisi, Başakşehir Mitsubishi Klima Servisi, İstoç Mitsubishi Klima Servisi, Halkalı Mitsubishi Klima Servisi, İkitelli Mitsubishi Klima Servisi, Sefaköy Mitsubishi Klima Servisi, Küçükçekmece Mitsubishi Klima Servisi, Arnavutköy Mitsubishi Klima Servisi, Habibler Mitsubishi Klima Servisi, Esenler Mitsubishi Klima Servisi, Bağcılar Mitsubishi Klima Servisi, Güneşli Mitsubishi Klima Servisi, Güngören Mitsubishi Klima Servisi, Bahçelievler Mitsubishi Klima Servisi, Yenibosna Mitsubishi Klima Servisi, Şirinevler Mitsubishi Klima Servisi, Florya Mitsubishi Klima Servisi, Yeşilyurt Mitsubishi Klima Servisi, Yeşilköy Mitsubishi Klima Servisi, Ataköy Mitsubishi Klima Servisi, Bakırköy Mitsubishi Klima Servisi, Zeytinburnu Mitsubishi Klima Servisi, Merter Mitsubishi Klima Servisi, Fatih Mitsubishi Klima Servisi, Bayrampaşa Mitsubishi Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Mitsubishi Klima Servisi, Sultangazi Mitsubishi Klima Servisi, Sultançiftliği Mitsubishi Klima Servisi, Hasdal Mitsubishi Klima Servisi, Eyüp Mitsubishi Klima Servisi, Alibeyköy Mitsubishi Klima Servisi, Kasımpaşa Mitsubishi Klima Servisi, Şişli Mitsubishi Klima Servisi, Kağıthane Mitsubishi Klima Servisi, Okmeydanı Mitsubishi Klima Servisi, Çağlayan Mitsubishi Klima Servisi, Mecidiyeköy Mitsubishi Klima Servisi, Ulus Mitsubishi Klima Servisi, Taksim Mitsubishi Klima Servisi, Beyoğlu Mitsubishi Klima Servisi, Kumkapı Mitsubishi Klima Servisi, Yenikapı Mitsubishi Klima Servisi, Sirkeci Mitsubishi Klima Servisi, Eminönü Mitsubishi Klima Servisi, Laleli Mitsubishi Klima Servisi, Kemerburgaz Mitsubishi Klima Servisi, Göktürk Mitsubishi Klima Servisi, Sarıyer Mitsubishi Klima Servisi, İstinye Mitsubishi Klima Servisi, Levent Mitsubishi Klima Servisi, Maslak Mitsubishi Klima Servisi, Beşiktaş Mitsubishi Klima Servisi, Bebek Mitsubishi Klima Servisi, Ortaköy Mitsubishi Klima Servisi, Emirgan Mitsubishi Klima Servisi, Nişantaşı Mitsubishi Klima Servisi, Kurtuluş Mitsubishi Klima Servisi, Gayrettepe Mitsubishi Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Mitsubishi Klima Servisi, Üsküdar Mitsubishi Klima Servisi, Fenerbahçe Mitsubishi Klima Servisi, Maltepe Mitsubishi Klima Servisi, Kartal Mitsubishi Klima Servisi, Pendik Mitsubishi Klima Servisi, Kurtköy Mitsubishi Klima Servisi, Sarıgazi Mitsubishi Klima Servisi, Çekmeköy Mitsubishi Klima Servisi, Ataşehir Mitsubishi Klima Servisi, Beykoz Mitsubishi Klima Servisi, Riva Mitsubishi Klima Servisi, Altunizade Mitsubishi Klima Servisi, Fikirtepe Mitsubishi Klima Servisi, Ümraniye Mitsubishi Klima Servisi, Sultanbeyli Mitsubishi Klima Servisi, Beylerbeyi Mitsubishi Klima Servisi, Dudullu Mitsubishi Klima Servisi, İçerenköy Mitsubishi Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Mitsubishi Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Mitsubishi Klima Servisi, Libadiye Mitsubishi Klima Servisi, Kavacık Mitsubishi Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara