Nortair Klima Servisi

Mert Ticaret Nortair Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Nortair Klima Servis firmamızda Nortair Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Nortair Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Nortair Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

NORTAİR KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Nortair Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Nortair Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Nortair Klima Servisi, Selimpaşa Nortair Klima Servisi, Kumburgaz Nortair Klima Servisi, Güzelce Nortair Klima Servisi, Çatalca Nortair Klima Servisi, Mimarsinan Nortair Klima Servisi, Mimaroba Nortair Klima Servisi, Kamiloba Nortair Klima Servisi, Büyükçekmece Nortair Klima Servisi, Yakuplu Nortair Klima Servisi, Gürpınar Nortair Klima Servisi, Beylikdüzü Nortair Klima Servisi, Avcılar Nortair Klima Servisi, Esenyurt Nortair Klima Servisi, Kıraç Nortair Klima Servisi, Hadımköy Nortair Klima Servisi, Esenkent Nortair Klima Servisi, Bahçeşehir Nortair Klima Servisi, Ispartakule Nortair Klima Servisi, Kayaşehir Nortair Klima Servisi, Altınşehir Nortair Klima Servisi, Başakşehir Nortair Klima Servisi, İstoç Nortair Klima Servisi, Halkalı Nortair Klima Servisi, İkitelli Nortair Klima Servisi, Sefaköy Nortair Klima Servisi, Küçükçekmece Nortair Klima Servisi, Arnavutköy Nortair Klima Servisi, Habibler Nortair Klima Servisi, Esenler Nortair Klima Servisi, Bağcılar Nortair Klima Servisi, Güneşli Nortair Klima Servisi, Güngören Nortair Klima Servisi, Bahçelievler Nortair Klima Servisi, Yenibosna Nortair Klima Servisi, Şirinevler Nortair Klima Servisi, Florya Nortair Klima Servisi, Yeşilyurt Nortair Klima Servisi, Yeşilköy Nortair Klima Servisi, Ataköy Nortair Klima Servisi, Bakırköy Nortair Klima Servisi, Zeytinburnu Nortair Klima Servisi, Merter Nortair Klima Servisi, Fatih Nortair Klima Servisi, Bayrampaşa Nortair Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Nortair Klima Servisi, Sultangazi Nortair Klima Servisi, Sultançiftliği Nortair Klima Servisi, Hasdal Nortair Klima Servisi, Eyüp Nortair Klima Servisi, Alibeyköy Nortair Klima Servisi, Kasımpaşa Nortair Klima Servisi, Şişli Nortair Klima Servisi, Kağıthane Nortair Klima Servisi, Okmeydanı Nortair Klima Servisi, Çağlayan Nortair Klima Servisi, Mecidiyeköy Nortair Klima Servisi, Ulus Nortair Klima Servisi, Taksim Nortair Klima Servisi, Beyoğlu Nortair Klima Servisi, Kumkapı Nortair Klima Servisi, Yenikapı Nortair Klima Servisi, Sirkeci Nortair Klima Servisi, Eminönü Nortair Klima Servisi, Laleli Nortair Klima Servisi, Kemerburgaz Nortair Klima Servisi, Göktürk Nortair Klima Servisi, Sarıyer Nortair Klima Servisi, İstinye Nortair Klima Servisi, Levent Nortair Klima Servisi, Maslak Nortair Klima Servisi, Beşiktaş Nortair Klima Servisi, Bebek Nortair Klima Servisi, Ortaköy Nortair Klima Servisi, Emirgan Nortair Klima Servisi, Nişantaşı Nortair Klima Servisi, Kurtuluş Nortair Klima Servisi, Gayrettepe Nortair Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Nortair Klima Servisi, Üsküdar Nortair Klima Servisi, Fenerbahçe Nortair Klima Servisi, Maltepe Nortair Klima Servisi, Kartal Nortair Klima Servisi, Pendik Nortair Klima Servisi, Kurtköy Nortair Klima Servisi, Sarıgazi Nortair Klima Servisi, Çekmeköy Nortair Klima Servisi, Ataşehir Nortair Klima Servisi, Beykoz Nortair Klima Servisi, Riva Nortair Klima Servisi, Altunizade Nortair Klima Servisi, Fikirtepe Nortair Klima Servisi, Ümraniye Nortair Klima Servisi, Sultanbeyli Nortair Klima Servisi, Beylerbeyi Nortair Klima Servisi, Dudullu Nortair Klima Servisi, İçerenköy Nortair Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Nortair Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Nortair Klima Servisi, Libadiye Nortair Klima Servisi, Kavacık Nortair Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir