Regal Klima Servisi

Mert Ticaret Regal Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Regal Klima Servis firmamızda Regal Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Regal Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Regal Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

REGAL KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ

Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Regal Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Regal Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Regal Klima Servisi, Selimpaşa Regal Klima Servisi, Kumburgaz Regal Klima Servisi, Güzelce Regal Klima Servisi, Çatalca Regal Klima Servisi, Mimarsinan Regal Klima Servisi, Mimaroba Regal Klima Servisi, Kamiloba Regal Klima Servisi, Büyükçekmece Regal Klima Servisi, Yakuplu Regal Klima Servisi, Gürpınar Regal Klima Servisi, Beylikdüzü Regal Klima Servisi, Avcılar Regal Klima Servisi, Esenyurt Regal Klima Servisi, Kıraç Regal Klima Servisi, Hadımköy Regal Klima Servisi, Esenkent Regal Klima Servisi, Bahçeşehir Regal Klima Servisi, Ispartakule Regal Klima Servisi, Kayaşehir Regal Klima Servisi, Altınşehir Regal Klima Servisi, Başakşehir Regal Klima Servisi, İstoç Regal Klima Servisi, Halkalı Regal Klima Servisi, İkitelli Regal Klima Servisi, Sefaköy Regal Klima Servisi, Küçükçekmece Regal Klima Servisi, Arnavutköy Regal Klima Servisi, Habibler Regal Klima Servisi, Esenler Regal Klima Servisi, Bağcılar Regal Klima Servisi, Güneşli Regal Klima Servisi, Güngören Regal Klima Servisi, Bahçelievler Regal Klima Servisi, Yenibosna Regal Klima Servisi, Şirinevler Regal Klima Servisi, Florya Regal Klima Servisi, Yeşilyurt Regal Klima Servisi, Yeşilköy Regal Klima Servisi, Ataköy Regal Klima Servisi, Bakırköy Regal Klima Servisi, Zeytinburnu Regal Klima Servisi, Merter Regal Klima Servisi, Fatih Regal Klima Servisi, Bayrampaşa Regal Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Regal Klima Servisi, Sultangazi Regal Klima Servisi, Sultançiftliği Regal Klima Servisi, Hasdal Regal Klima Servisi, Eyüp Regal Klima Servisi, Alibeyköy Regal Klima Servisi, Kasımpaşa Regal Klima Servisi, Şişli Regal Klima Servisi, Kağıthane Regal Klima Servisi, Okmeydanı Regal Klima Servisi, Çağlayan Regal Klima Servisi, Mecidiyeköy Regal Klima Servisi, Ulus Regal Klima Servisi, Taksim Regal Klima Servisi, Beyoğlu Regal Klima Servisi, Kumkapı Regal Klima Servisi, Yenikapı Regal Klima Servisi, Sirkeci Regal Klima Servisi, Eminönü Regal Klima Servisi, Laleli Regal Klima Servisi, Kemerburgaz Regal Klima Servisi, Göktürk Regal Klima Servisi, Sarıyer Regal Klima Servisi, İstinye Regal Klima Servisi, Levent Regal Klima Servisi, Maslak Regal Klima Servisi, Beşiktaş Regal Klima Servisi, Bebek Regal Klima Servisi, Ortaköy Regal Klima Servisi, Emirgan Regal Klima Servisi, Nişantaşı Regal Klima Servisi, Kurtuluş Regal Klima Servisi, Gayrettepe Regal Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Regal Klima Servisi, Üsküdar Regal Klima Servisi, Fenerbahçe Regal Klima Servisi, Maltepe Regal Klima Servisi, Kartal Regal Klima Servisi, Pendik Regal Klima Servisi, Kurtköy Regal Klima Servisi, Sarıgazi Regal Klima Servisi, Çekmeköy Regal Klima Servisi, Ataşehir Regal Klima Servisi, Beykoz Regal Klima Servisi, Riva Regal Klima Servisi, Altunizade Regal Klima Servisi, Fikirtepe Regal Klima Servisi, Ümraniye Regal Klima Servisi, Sultanbeyli Regal Klima Servisi, Beylerbeyi Regal Klima Servisi, Dudullu Regal Klima Servisi, İçerenköy Regal Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Regal Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Regal Klima Servisi, Libadiye Regal Klima Servisi, Kavacık Regal Klima Servisi