Samsung Klima Servisi

Samsung Klima Servisi

Mert Ticaret Samsung Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Samsung Klima Servis firmamızda Samsung Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Samsung Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Samsung Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

SAMSUNG KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Samsung Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Samsung Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Samsung Klima Servisi, Selimpaşa Samsung Klima Servisi, Kumburgaz Samsung Klima Servisi, Güzelce Samsung Klima Servisi, Çatalca Samsung Klima Servisi, Mimarsinan Samsung Klima Servisi, Mimaroba Samsung Klima Servisi, Kamiloba Samsung Klima Servisi, Büyükçekmece Samsung Klima Servisi, Yakuplu Samsung Klima Servisi, Gürpınar Samsung Klima Servisi, Beylikdüzü Samsung Klima Servisi, Avcılar Samsung Klima Servisi, Esenyurt Samsung Klima Servisi, Kıraç Samsung Klima Servisi, Hadımköy Samsung Klima Servisi, Esenkent Samsung Klima Servisi, Bahçeşehir Samsung Klima Servisi, Ispartakule Samsung Klima Servisi, Kayaşehir Samsung Klima Servisi, Altınşehir Samsung Klima Servisi, Başakşehir Samsung Klima Servisi, İstoç Samsung Klima Servisi, Halkalı Samsung Klima Servisi, İkitelli Samsung Klima Servisi, Sefaköy Samsung Klima Servisi, Küçükçekmece Samsung Klima Servisi, Arnavutköy Samsung Klima Servisi, Habibler Samsung Klima Servisi, Esenler Samsung Klima Servisi, Bağcılar Samsung Klima Servisi, Güneşli Samsung Klima Servisi, Güngören Samsung Klima Servisi, Bahçelievler Samsung Klima Servisi, Yenibosna Samsung Klima Servisi, Şirinevler Samsung Klima Servisi, Florya Samsung Klima Servisi, Yeşilyurt Samsung Klima Servisi, Yeşilköy Samsung Klima Servisi, Ataköy Samsung Klima Servisi, Bakırköy Samsung Klima Servisi, Zeytinburnu Samsung Klima Servisi, Merter Samsung Klima Servisi, Fatih Samsung Klima Servisi, Bayrampaşa Samsung Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Samsung Klima Servisi, Sultangazi Samsung Klima Servisi, Sultançiftliği Samsung Klima Servisi, Hasdal Samsung Klima Servisi, Eyüp Samsung Klima Servisi, Alibeyköy Samsung Klima Servisi, Kasımpaşa Samsung Klima Servisi, Şişli Samsung Klima Servisi, Kağıthane Samsung Klima Servisi, Okmeydanı Samsung Klima Servisi, Çağlayan Samsung Klima Servisi, Mecidiyeköy Samsung Klima Servisi, Ulus Samsung Klima Servisi, Taksim Samsung Klima Servisi, Beyoğlu Samsung Klima Servisi, Kumkapı Samsung Klima Servisi, Yenikapı Samsung Klima Servisi, Sirkeci Samsung Klima Servisi, Eminönü Samsung Klima Servisi, Laleli Samsung Klima Servisi, Kemerburgaz Samsung Klima Servisi, Göktürk Samsung Klima Servisi, Sarıyer Samsung Klima Servisi, İstinye Samsung Klima Servisi, Levent Samsung Klima Servisi, Maslak Samsung Klima Servisi, Beşiktaş Samsung Klima Servisi, Bebek Samsung Klima Servisi, Ortaköy Samsung Klima Servisi, Emirgan Samsung Klima Servisi, Nişantaşı Samsung Klima Servisi, Kurtuluş Samsung Klima Servisi, Gayrettepe Samsung Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Samsung Klima Servisi, Üsküdar Samsung Klima Servisi, Fenerbahçe Samsung Klima Servisi, Maltepe Samsung Klima Servisi, Kartal Samsung Klima Servisi, Pendik Samsung Klima Servisi, Kurtköy Samsung Klima Servisi, Sarıgazi Samsung Klima Servisi, Çekmeköy Samsung Klima Servisi, Ataşehir Samsung Klima Servisi, Beykoz Samsung Klima Servisi, Riva Samsung Klima Servisi, Altunizade Samsung Klima Servisi, Fikirtepe Samsung Klima Servisi, Ümraniye Samsung Klima Servisi, Sultanbeyli Samsung Klima Servisi, Beylerbeyi Samsung Klima Servisi, Dudullu Samsung Klima Servisi, İçerenköy Samsung Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Samsung Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Samsung Klima Servisi, Libadiye Samsung Klima Servisi, Kavacık Samsung Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara