Seg Klima Servisi

Seg Klima Servisi

Mert Ticaret Seg Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Seg Klima Servis firmamızda Seg Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Seg Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Seg Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

SEG KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Seg Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Seg Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Seg Klima Servisi, Selimpaşa Seg Klima Servisi, Kumburgaz Seg Klima Servisi, Güzelce Seg Klima Servisi, Çatalca Seg Klima Servisi, Mimarsinan Seg Klima Servisi, Mimaroba Seg Klima Servisi, Kamiloba Seg Klima Servisi, Büyükçekmece Seg Klima Servisi, Yakuplu Seg Klima Servisi, Gürpınar Seg Klima Servisi, Beylikdüzü Seg Klima Servisi, Avcılar Seg Klima Servisi, Esenyurt Seg Klima Servisi, Kıraç Seg Klima Servisi, Hadımköy Seg Klima Servisi, Esenkent Seg Klima Servisi, Bahçeşehir Seg Klima Servisi, Ispartakule Seg Klima Servisi, Kayaşehir Seg Klima Servisi, Altınşehir Seg Klima Servisi, Başakşehir Seg Klima Servisi, İstoç Seg Klima Servisi, Halkalı Seg Klima Servisi, İkitelli Seg Klima Servisi, Sefaköy Seg Klima Servisi, Küçükçekmece Seg Klima Servisi, Arnavutköy Seg Klima Servisi, Habibler Seg Klima Servisi, Esenler Seg Klima Servisi, Bağcılar Seg Klima Servisi, Güneşli Seg Klima Servisi, Güngören Seg Klima Servisi, Bahçelievler Seg Klima Servisi, Yenibosna Seg Klima Servisi, Şirinevler Seg Klima Servisi, Florya Seg Klima Servisi, Yeşilyurt Seg Klima Servisi, Yeşilköy Seg Klima Servisi, Ataköy Seg Klima Servisi, Bakırköy Seg Klima Servisi, Zeytinburnu Seg Klima Servisi, Merter Seg Klima Servisi, Fatih Seg Klima Servisi, Bayrampaşa Seg Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Seg Klima Servisi, Sultangazi Seg Klima Servisi, Sultançiftliği Seg Klima Servisi, Hasdal Seg Klima Servisi, Eyüp Seg Klima Servisi, Alibeyköy Seg Klima Servisi, Kasımpaşa Seg Klima Servisi, Şişli Seg Klima Servisi, Kağıthane Seg Klima Servisi, Okmeydanı Seg Klima Servisi, Çağlayan Seg Klima Servisi, Mecidiyeköy Seg Klima Servisi, Ulus Seg Klima Servisi, Taksim Seg Klima Servisi, Beyoğlu Seg Klima Servisi, Kumkapı Seg Klima Servisi, Yenikapı Seg Klima Servisi, Sirkeci Seg Klima Servisi, Eminönü Seg Klima Servisi, Laleli Seg Klima Servisi, Kemerburgaz Seg Klima Servisi, Göktürk Seg Klima Servisi, Sarıyer Seg Klima Servisi, İstinye Seg Klima Servisi, Levent Seg Klima Servisi, Maslak Seg Klima Servisi, Beşiktaş Seg Klima Servisi, Bebek Seg Klima Servisi, Ortaköy Seg Klima Servisi, Emirgan Seg Klima Servisi, Nişantaşı Seg Klima Servisi, Kurtuluş Seg Klima Servisi, Gayrettepe Seg Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Seg Klima Servisi, Üsküdar Seg Klima Servisi, Fenerbahçe Seg Klima Servisi, Maltepe Seg Klima Servisi, Kartal Seg Klima Servisi, Pendik Seg Klima Servisi, Kurtköy Seg Klima Servisi, Sarıgazi Seg Klima Servisi, Çekmeköy Seg Klima Servisi, Ataşehir Seg Klima Servisi, Beykoz Seg Klima Servisi, Riva Seg Klima Servisi, Altunizade Seg Klima Servisi, Fikirtepe Seg Klima Servisi, Ümraniye Seg Klima Servisi, Sultanbeyli Seg Klima Servisi, Beylerbeyi Seg Klima Servisi, Dudullu Seg Klima Servisi, İçerenköy Seg Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Seg Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Seg Klima Servisi, Libadiye Seg Klima Servisi, Kavacık Seg Klima Servisi

Hemen Ara