Seikon Klima Servisi

Mert Ticaret Seikon Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Seikon Klima Servis firmamızda Seikon Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Seikon Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Seikon Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

SEİKON KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Seikon Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında biSeikoniyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik biSeikoni ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik biSeikoni için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile biSeikoni alabilirsiniz.
Seikon Klima Servis Hizmet BöSeikonelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis BöSeikoneleri

Silivri Seikon Klima Servisi, Selimpaşa Seikon Klima Servisi, Kumburgaz Seikon Klima Servisi, Güzelce Seikon Klima Servisi, Çatalca Seikon Klima Servisi, Mimarsinan Seikon Klima Servisi, Mimaroba Seikon Klima Servisi, Kamiloba Seikon Klima Servisi, Büyükçekmece Seikon Klima Servisi, Yakuplu Seikon Klima Servisi, Gürpınar Seikon Klima Servisi, Beylikdüzü Seikon Klima Servisi, Avcılar Seikon Klima Servisi, Esenyurt Seikon Klima Servisi, Kıraç Seikon Klima Servisi, Hadımköy Seikon Klima Servisi, Esenkent Seikon Klima Servisi, Bahçeşehir Seikon Klima Servisi, Ispartakule Seikon Klima Servisi, Kayaşehir Seikon Klima Servisi, Altınşehir Seikon Klima Servisi, Başakşehir Seikon Klima Servisi, İstoç Seikon Klima Servisi, Halkalı Seikon Klima Servisi, İkitelli Seikon Klima Servisi, Sefaköy Seikon Klima Servisi, Küçükçekmece Seikon Klima Servisi, Arnavutköy Seikon Klima Servisi, Habibler Seikon Klima Servisi, Esenler Seikon Klima Servisi, Bağcılar Seikon Klima Servisi, Güneşli Seikon Klima Servisi, Güngören Seikon Klima Servisi, Bahçelievler Seikon Klima Servisi, Yenibosna Seikon Klima Servisi, Şirinevler Seikon Klima Servisi, Florya Seikon Klima Servisi, Yeşilyurt Seikon Klima Servisi, Yeşilköy Seikon Klima Servisi, Ataköy Seikon Klima Servisi, Bakırköy Seikon Klima Servisi, Zeytinburnu Seikon Klima Servisi, Merter Seikon Klima Servisi, Fatih Seikon Klima Servisi, Bayrampaşa Seikon Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Seikon Klima Servisi, Sultangazi Seikon Klima Servisi, Sultançiftliği Seikon Klima Servisi, Hasdal Seikon Klima Servisi, Eyüp Seikon Klima Servisi, Alibeyköy Seikon Klima Servisi, Kasımpaşa Seikon Klima Servisi, Şişli Seikon Klima Servisi, Kağıthane Seikon Klima Servisi, Okmeydanı Seikon Klima Servisi, Çağlayan Seikon Klima Servisi, Mecidiyeköy Seikon Klima Servisi, Ulus Seikon Klima Servisi, Taksim Seikon Klima Servisi, Beyoğlu Seikon Klima Servisi, Kumkapı Seikon Klima Servisi, Yenikapı Seikon Klima Servisi, Sirkeci Seikon Klima Servisi, Eminönü Seikon Klima Servisi, Laleli Seikon Klima Servisi, Kemerburgaz Seikon Klima Servisi, Göktürk Seikon Klima Servisi, Sarıyer Seikon Klima Servisi, İstinye Seikon Klima Servisi, Levent Seikon Klima Servisi, Maslak Seikon Klima Servisi, Beşiktaş Seikon Klima Servisi, Bebek Seikon Klima Servisi, Ortaköy Seikon Klima Servisi, Emirgan Seikon Klima Servisi, Nişantaşı Seikon Klima Servisi, Kurtuluş Seikon Klima Servisi, Gayrettepe Seikon Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgelerimiz

Kadıköy Seikon Klima Servisi, Üsküdar Seikon Klima Servisi, Fenerbahçe Seikon Klima Servisi, Maltepe Seikon Klima Servisi, Kartal Seikon Klima Servisi, Pendik Seikon Klima Servisi, Kurtköy Seikon Klima Servisi, Sarıgazi Seikon Klima Servisi, Çekmeköy Seikon Klima Servisi, Ataşehir Seikon Klima Servisi, Beykoz Seikon Klima Servisi, Riva Seikon Klima Servisi, Altunizade Seikon Klima Servisi, Fikirtepe Seikon Klima Servisi, Ümraniye Seikon Klima Servisi, Sultanbeyli Seikon Klima Servisi, Beylerbeyi Seikon Klima Servisi, Dudullu Seikon Klima Servisi, İçerenköy Seikon Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Seikon Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Seikon Klima Servisi, Libadiye Seikon Klima Servisi, Kavacık Seikon Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir