Siemens Klima Servisi

Mert Ticaret Siemens Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Siemens Klima Servis firmamızda Siemens Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Siemens Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Siemens Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

SİEMENS KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Siemens Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Siemens Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Siemens Klima Servisi, Selimpaşa Siemens Klima Servisi, Kumburgaz Siemens Klima Servisi, Güzelce Siemens Klima Servisi, Çatalca Siemens Klima Servisi, Mimarsinan Siemens Klima Servisi, Mimaroba Siemens Klima Servisi, Kamiloba Siemens Klima Servisi, Büyükçekmece Siemens Klima Servisi, Yakuplu Siemens Klima Servisi, Gürpınar Siemens Klima Servisi, Beylikdüzü Siemens Klima Servisi, Avcılar Siemens Klima Servisi, Esenyurt Siemens Klima Servisi, Kıraç Siemens Klima Servisi, Hadımköy Siemens Klima Servisi, Esenkent Siemens Klima Servisi, Bahçeşehir Siemens Klima Servisi, Ispartakule Siemens Klima Servisi, Kayaşehir Siemens Klima Servisi, Altınşehir Siemens Klima Servisi, Başakşehir Siemens Klima Servisi, İstoç Siemens Klima Servisi, Halkalı Siemens Klima Servisi, İkitelli Siemens Klima Servisi, Sefaköy Siemens Klima Servisi, Küçükçekmece Siemens Klima Servisi, Arnavutköy Siemens Klima Servisi, Habibler Siemens Klima Servisi, Esenler Siemens Klima Servisi, Bağcılar Siemens Klima Servisi, Güneşli Siemens Klima Servisi, Güngören Siemens Klima Servisi, Bahçelievler Siemens Klima Servisi, Yenibosna Siemens Klima Servisi, Şirinevler Siemens Klima Servisi, Florya Siemens Klima Servisi, Yeşilyurt Siemens Klima Servisi, Yeşilköy Siemens Klima Servisi, Ataköy Siemens Klima Servisi, Bakırköy Siemens Klima Servisi, Zeytinburnu Siemens Klima Servisi, Merter Siemens Klima Servisi, Fatih Siemens Klima Servisi, Bayrampaşa Siemens Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Siemens Klima Servisi, Sultangazi Siemens Klima Servisi, Sultançiftliği Siemens Klima Servisi, Hasdal Siemens Klima Servisi, Eyüp Siemens Klima Servisi, Alibeyköy Siemens Klima Servisi, Kasımpaşa Siemens Klima Servisi, Şişli Siemens Klima Servisi, Kağıthane Siemens Klima Servisi, Okmeydanı Siemens Klima Servisi, Çağlayan Siemens Klima Servisi, Mecidiyeköy Siemens Klima Servisi, Ulus Siemens Klima Servisi, Taksim Siemens Klima Servisi, Beyoğlu Siemens Klima Servisi, Kumkapı Siemens Klima Servisi, Yenikapı Siemens Klima Servisi, Sirkeci Siemens Klima Servisi, Eminönü Siemens Klima Servisi, Laleli Siemens Klima Servisi, Kemerburgaz Siemens Klima Servisi, Göktürk Siemens Klima Servisi, Sarıyer Siemens Klima Servisi, İstinye Siemens Klima Servisi, Levent Siemens Klima Servisi, Maslak Siemens Klima Servisi, Beşiktaş Siemens Klima Servisi, Bebek Siemens Klima Servisi, Ortaköy Siemens Klima Servisi, Emirgan Siemens Klima Servisi, Nişantaşı Siemens Klima Servisi, Kurtuluş Siemens Klima Servisi, Gayrettepe Siemens Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Siemens Klima Servisi, Üsküdar Siemens Klima Servisi, Fenerbahçe Siemens Klima Servisi, Maltepe Siemens Klima Servisi, Kartal Siemens Klima Servisi, Pendik Siemens Klima Servisi, Kurtköy Siemens Klima Servisi, Sarıgazi Siemens Klima Servisi, Çekmeköy Siemens Klima Servisi, Ataşehir Siemens Klima Servisi, Beykoz Siemens Klima Servisi, Riva Siemens Klima Servisi, Altunizade Siemens Klima Servisi, Fikirtepe Siemens Klima Servisi, Ümraniye Siemens Klima Servisi, Sultanbeyli Siemens Klima Servisi, Beylerbeyi Siemens Klima Servisi, Dudullu Siemens Klima Servisi, İçerenköy Siemens Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Siemens Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Siemens Klima Servisi, Libadiye Siemens Klima Servisi, Kavacık Siemens Klima Servisi