Toshiba Klima Servisi

Mert Ticaret Toshiba Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Toshiba Klima Servis firmamızda Toshiba Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Toshiba Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Toshiba Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

TOSHİBA KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Toshiba Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Toshiba Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Toshiba Klima Servisi, Selimpaşa Toshiba Klima Servisi, Kumburgaz Toshiba Klima Servisi, Güzelce Toshiba Klima Servisi, Çatalca Toshiba Klima Servisi, Mimarsinan Toshiba Klima Servisi, Mimaroba Toshiba Klima Servisi, Kamiloba Toshiba Klima Servisi, Büyükçekmece Toshiba Klima Servisi, Yakuplu Toshiba Klima Servisi, Gürpınar Toshiba Klima Servisi, Beylikdüzü Toshiba Klima Servisi, Avcılar Toshiba Klima Servisi, Esenyurt Toshiba Klima Servisi, Kıraç Toshiba Klima Servisi, Hadımköy Toshiba Klima Servisi, Esenkent Toshiba Klima Servisi, Bahçeşehir Toshiba Klima Servisi, Ispartakule Toshiba Klima Servisi, Kayaşehir Toshiba Klima Servisi, Altınşehir Toshiba Klima Servisi, Başakşehir Toshiba Klima Servisi, İstoç Toshiba Klima Servisi, Halkalı Toshiba Klima Servisi, İkitelli Toshiba Klima Servisi, Sefaköy Toshiba Klima Servisi, Küçükçekmece Toshiba Klima Servisi, Arnavutköy Toshiba Klima Servisi, Habibler Toshiba Klima Servisi, Esenler Toshiba Klima Servisi, Bağcılar Toshiba Klima Servisi, Güneşli Toshiba Klima Servisi, Güngören Toshiba Klima Servisi, Bahçelievler Toshiba Klima Servisi, Yenibosna Toshiba Klima Servisi, Şirinevler Toshiba Klima Servisi, Florya Toshiba Klima Servisi, Yeşilyurt Toshiba Klima Servisi, Yeşilköy Toshiba Klima Servisi, Ataköy Toshiba Klima Servisi, Bakırköy Toshiba Klima Servisi, Zeytinburnu Toshiba Klima Servisi, Merter Toshiba Klima Servisi, Fatih Toshiba Klima Servisi, Bayrampaşa Toshiba Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Toshiba Klima Servisi, Sultangazi Toshiba Klima Servisi, Sultançiftliği Toshiba Klima Servisi, Hasdal Toshiba Klima Servisi, Eyüp Toshiba Klima Servisi, Alibeyköy Toshiba Klima Servisi, Kasımpaşa Toshiba Klima Servisi, Şişli Toshiba Klima Servisi, Kağıthane Toshiba Klima Servisi, Okmeydanı Toshiba Klima Servisi, Çağlayan Toshiba Klima Servisi, Mecidiyeköy Toshiba Klima Servisi, Ulus Toshiba Klima Servisi, Taksim Toshiba Klima Servisi, Beyoğlu Toshiba Klima Servisi, Kumkapı Toshiba Klima Servisi, Yenikapı Toshiba Klima Servisi, Sirkeci Toshiba Klima Servisi, Eminönü Toshiba Klima Servisi, Laleli Toshiba Klima Servisi, Kemerburgaz Toshiba Klima Servisi, Göktürk Toshiba Klima Servisi, Sarıyer Toshiba Klima Servisi, İstinye Toshiba Klima Servisi, Levent Toshiba Klima Servisi, Maslak Toshiba Klima Servisi, Beşiktaş Toshiba Klima Servisi, Bebek Toshiba Klima Servisi, Ortaköy Toshiba Klima Servisi, Emirgan Toshiba Klima Servisi, Nişantaşı Toshiba Klima Servisi, Kurtuluş Toshiba Klima Servisi, Gayrettepe Toshiba Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Toshiba Klima Servisi, Üsküdar Toshiba Klima Servisi, Fenerbahçe Toshiba Klima Servisi, Maltepe Toshiba Klima Servisi, Kartal Toshiba Klima Servisi, Pendik Toshiba Klima Servisi, Kurtköy Toshiba Klima Servisi, Sarıgazi Toshiba Klima Servisi, Çekmeköy Toshiba Klima Servisi, Ataşehir Toshiba Klima Servisi, Beykoz Toshiba Klima Servisi, Riva Toshiba Klima Servisi, Altunizade Toshiba Klima Servisi, Fikirtepe Toshiba Klima Servisi, Ümraniye Toshiba Klima Servisi, Sultanbeyli Toshiba Klima Servisi, Beylerbeyi Toshiba Klima Servisi, Dudullu Toshiba Klima Servisi, İçerenköy Toshiba Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Toshiba Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Toshiba Klima Servisi, Libadiye Toshiba Klima Servisi, Kavacık Toshiba Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir