Vestel Klima Servisi

Mert Ticaret Vestel Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. Vestel Klima Servis firmamızda Vestel Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. Vestel Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir Vestel Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

VESTEL KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz Vestel Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
Vestel Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri Vestel Klima Servisi, Selimpaşa Vestel Klima Servisi, Kumburgaz Vestel Klima Servisi, Güzelce Vestel Klima Servisi, Çatalca Vestel Klima Servisi, Mimarsinan Vestel Klima Servisi, Mimaroba Vestel Klima Servisi, Kamiloba Vestel Klima Servisi, Büyükçekmece Vestel Klima Servisi, Yakuplu Vestel Klima Servisi, Gürpınar Vestel Klima Servisi, Beylikdüzü Vestel Klima Servisi, Avcılar Vestel Klima Servisi, Esenyurt Vestel Klima Servisi, Kıraç Vestel Klima Servisi, Hadımköy Vestel Klima Servisi, Esenkent Vestel Klima Servisi, Bahçeşehir Vestel Klima Servisi, Ispartakule Vestel Klima Servisi, Kayaşehir Vestel Klima Servisi, Altınşehir Vestel Klima Servisi, Başakşehir Vestel Klima Servisi, İstoç Vestel Klima Servisi, Halkalı Vestel Klima Servisi, İkitelli Vestel Klima Servisi, Sefaköy Vestel Klima Servisi, Küçükçekmece Vestel Klima Servisi, Arnavutköy Vestel Klima Servisi, Habibler Vestel Klima Servisi, Esenler Vestel Klima Servisi, Bağcılar Vestel Klima Servisi, Güneşli Vestel Klima Servisi, Güngören Vestel Klima Servisi, Bahçelievler Vestel Klima Servisi, Yenibosna Vestel Klima Servisi, Şirinevler Vestel Klima Servisi, Florya Vestel Klima Servisi, Yeşilyurt Vestel Klima Servisi, Yeşilköy Vestel Klima Servisi, Ataköy Vestel Klima Servisi, Bakırköy Vestel Klima Servisi, Zeytinburnu Vestel Klima Servisi, Merter Vestel Klima Servisi, Fatih Vestel Klima Servisi, Bayrampaşa Vestel Klima Servisi, Gaziosmanpaşa Vestel Klima Servisi, Sultangazi Vestel Klima Servisi, Sultançiftliği Vestel Klima Servisi, Hasdal Vestel Klima Servisi, Eyüp Vestel Klima Servisi, Alibeyköy Vestel Klima Servisi, Kasımpaşa Vestel Klima Servisi, Şişli Vestel Klima Servisi, Kağıthane Vestel Klima Servisi, Okmeydanı Vestel Klima Servisi, Çağlayan Vestel Klima Servisi, Mecidiyeköy Vestel Klima Servisi, Ulus Vestel Klima Servisi, Taksim Vestel Klima Servisi, Beyoğlu Vestel Klima Servisi, Kumkapı Vestel Klima Servisi, Yenikapı Vestel Klima Servisi, Sirkeci Vestel Klima Servisi, Eminönü Vestel Klima Servisi, Laleli Vestel Klima Servisi, Kemerburgaz Vestel Klima Servisi, Göktürk Vestel Klima Servisi, Sarıyer Vestel Klima Servisi, İstinye Vestel Klima Servisi, Levent Vestel Klima Servisi, Maslak Vestel Klima Servisi, Beşiktaş Vestel Klima Servisi, Bebek Vestel Klima Servisi, Ortaköy Vestel Klima Servisi, Emirgan Vestel Klima Servisi, Nişantaşı Vestel Klima Servisi, Kurtuluş Vestel Klima Servisi, Gayrettepe Vestel Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy Vestel Klima Servisi, Üsküdar Vestel Klima Servisi, Fenerbahçe Vestel Klima Servisi, Maltepe Vestel Klima Servisi, Kartal Vestel Klima Servisi, Pendik Vestel Klima Servisi, Kurtköy Vestel Klima Servisi, Sarıgazi Vestel Klima Servisi, Çekmeköy Vestel Klima Servisi, Ataşehir Vestel Klima Servisi, Beykoz Vestel Klima Servisi, Riva Vestel Klima Servisi, Altunizade Vestel Klima Servisi, Fikirtepe Vestel Klima Servisi, Ümraniye Vestel Klima Servisi, Sultanbeyli Vestel Klima Servisi, Beylerbeyi Vestel Klima Servisi, Dudullu Vestel Klima Servisi, İçerenköy Vestel Klima Servisi, Küçük Bakkalköy Vestel Klima Servisi, Büyük Bakkalköy Vestel Klima Servisi, Libadiye Vestel Klima Servisi, Kavacık Vestel Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir