York Klima Servisi

York Klima Servisi

Mert Ticaret York Klima Servisi, olarak tüm istanbul Avrupa yakasında siz değerli tüketicilerimize kaliteli bir hizmet sunmaktayız. York Klima Servis firmamızda York Klima Arıza ve Bakım. hizmetimiz garantili olarak yapılmaktadır. York Klima Yerdeğişimi denilince almış olduğumuz sağlam referanslar ile her zaman tercih edilmekteyiz. Herhangi bir York Klima arıza ve onarım işlemlerinde lütfen bizimle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz.

YORK KLİMA ARIZA KODLARI VE ÇÖZÜMLERİ
Evinizde veya işyerinizde kullanmakta olduğunuz York Klima cihazları herhangi bir sebepten dolayı arızaya geçebilir. Bu arızalardan bazıları şu şekildedir. Siz değerli tüketicilerimizin klima cihazlarında oluşabilecek arıza durumlarında teknik servis ekibimizden destek isteyebilirsiniz. E1: Oda sensör e2:, iç ünite sensör e3: dış ünite sensör e4: Komprosör e5: Gaz kaçağı…. iç ünitedeki çalışma ledinin yanıp sönme sayısından arızanın nedeni bulunur….

Klima Arızaları, Nedenleri ve Çözümleri
Klima arızaları ve nedenlerinin yanı sıra çözümleri hakkında bilgiyi bu makalede bulabilirsiniz. Klimanız soğutmuyorsa, ısıtmıyor ya da gürültülü çalışıyorsa nedenlerini ve çözüm yollarını öğrenmek için bizi arayabilirsiniz. Aynı şekilde hiç çalışmama durumu da belirgin arızalar arasında ilk sırada gelir. Klima yeterince soğutmuyor ya da ısıtmıyor nedenleri neler olabilir? Aşağıda yer alan parçalarda oluşabilecek herhangi bir arıza ya da yanlış kullanım yeterince ya da hiç soğutmama/ısıtmama şeklinde kendisini gösterebilir.
Kondansatör, Fan motoru ya da fan, Uzaktan Kumanda, Sistem akışkanı (Gaz) eksikliği ya da fazlalığı, Pervaneler, Sensörler, Motor, Elektronik kartlar, Filtreler, Sinyal kabloları, Petekler
Çözüm:
Öncelikle uzaktan kumanda aracılığı ile seçili olan çalışma şeklinin doğrulu kontrol edilmelidir. Eğer ayarın doğru yapıldığından emin değil isek kullanma kılavuzundan tekrar kontrol etmemiz faydalı olacaktır. Bu durum Klima arızaları içinde değerlendirilemeyecek de olsa çözümü uygun mod seçimi yapmak kadar basittir. Teknik servis çağırmadan önce ilk kontrol edilecek olan budur.
En sık karşılaşılan neden ise gazın azalması olarak göze çarpar bu durumda kullanıcı tarafından yapılabilecek bir işlem yoktur teknik destek alınmalıdır. Kullanıcı tarafından yapılabilecek olan öncelikli konulardan birisi de filtrelerin temiz olduğundan emin olmaktır. Çünkü buradaki aşırı birikim ve tıkanıklıklar cihazların performans göstermesini engeller.
Klima Çalışmıyor, Çalışmama Nedenleri:
Klima hiç çalışmıyorsa ilk akla gelecek olan elektriksel arızalardır. Bunlar, elektrik bağlantılarından tutun da kartlara, motor ya da kompresöre kadar farklı şekillerde kendini gösterebilir. Bu tür sorunların çözümü kaynağı tam olarak belirlendikten sonra sağlanmalıdır ki, aynı problem bir daha yaşanmasın.
Anahtarın çalışmaması, Kartlarda ortaya çıkan problemler, Elektrik kabloları ve prizler, Kompresör ya da kondansatör arızaları, Soğutucu akışkan (gaz) eksikliği, Sensörlerin bozulması, Sigorta elektriksel problemi, Uzaktan kumanda, Ana kablo hasarı, Bağlantı elemanları
Çözüm:
Bazen sorun beklenenden çok daha küçük bir nedenden kaynaklanıyor olabilir. Dolayısıyla çözümü de o denli basittir. Örneğin, prizde ya da sigortada meydana gelen bir arıza herhangi bir elektrikçi tarafından kolayca giderilebilir. Fakat, diğer sıkıntıların mutlaka klima uzmanı tarafından irdelenmesi yetkisiz kişilerce müdahalede bulunulmaması icap etmektedir.
Sorunun ortadan kalkması için öncelikle nedenin doğru olarak belirlenmesi gerekir. Çünkü, her sebebin tamiri ya da bertaraf edilmesi için izlenecek yol farklıdır. Bazı elektriksel durumlar tamirle halledilebilecekken kimi mekanik hasarlar yedek parça değişimi gerektirebilir.
Aynı şekilde iç ve dış ünitelere yapılacak her müdahale ve gaz konusu mutlaka uzman teknik servis elemanları tarafından gerçekleştirilecek işlemlerle çözüme kavuşacaktır. Aksi taktirde, eksik bilgi ile cihazlarda daha büyük hasarlara yol açılabilir. Bu konuda bize düşen uzman desteğini ihmal etmemek olacaktır.
Gürültülü (Sesli) Çalışıyor ya da Su Sızdırıyor:
Montaj aşamasında yapılan hatalar, Borularda oluşan ezikler, Su bölmesinde tıkanıklık oluşması, Akışkandaki fazlalık ya da eksiklik, Petek ve filtre kirliliği, Boşaltım boruları tıkanıklığı, Dengenin bozulması, Çatlama ve delinmeler, Motor dengesizliği, Gürültü çıkaran hareketli parça sürtünmeleri, Su sızdıran çatlak ya da hortum açı bozukluğu, Çeşitli fiziksel hasarlar
Çözüm:
Genel olarak sesli çalışma ve su akıtma çözümleri için yapılması gereken teknik destek almaktır. Fakat, tüketiciler için bu ve benzeri istenmeyen durumlarla karşılaşmadan önce yapılabilecekler epeyce fazladır. Öncelikle, her marka için tüm cihazlar o markanın üreticisi olan firmanın tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Yani, firma direktiflerine ve kullanma talimatlarına tam olarak riayet edilmelidir.
Bakımların düzenli bir şekilde zamanında yapılması pek çok istenmeyen durumun hiç ortaya çıkmaması şeklinde olumlu sonuç verir. Temizlik de oldukça önemli ve verimliliğin düşmemesi için gereklidir. Aklınıza takılan tüm sorular ve teknik bilgi için İstanbul Klima Servisi olan firmamızdan telefon ile bilgi alabilirsiniz.
York Klima Servis Hizmet Bölgelerimiz

Avrupa Yakası Klima Servis Bölgeleri

Silivri York Klima Servisi, Selimpaşa York Klima Servisi, Kumburgaz York Klima Servisi, Güzelce York Klima Servisi, Çatalca York Klima Servisi, Mimarsinan York Klima Servisi, Mimaroba York Klima Servisi, Kamiloba York Klima Servisi, Büyükçekmece York Klima Servisi, Yakuplu York Klima Servisi, Gürpınar York Klima Servisi, Beylikdüzü York Klima Servisi, Avcılar York Klima Servisi, Esenyurt York Klima Servisi, Kıraç York Klima Servisi, Hadımköy York Klima Servisi, Esenkent York Klima Servisi, Bahçeşehir York Klima Servisi, Ispartakule York Klima Servisi, Kayaşehir York Klima Servisi, Altınşehir York Klima Servisi, Başakşehir York Klima Servisi, İstoç York Klima Servisi, Halkalı York Klima Servisi, İkitelli York Klima Servisi, Sefaköy York Klima Servisi, Küçükçekmece York Klima Servisi, Arnavutköy York Klima Servisi, Habibler York Klima Servisi, Esenler York Klima Servisi, Bağcılar York Klima Servisi, Güneşli York Klima Servisi, Güngören York Klima Servisi, Bahçelievler York Klima Servisi, Yenibosna York Klima Servisi, Şirinevler York Klima Servisi, Florya York Klima Servisi, Yeşilyurt York Klima Servisi, Yeşilköy York Klima Servisi, Ataköy York Klima Servisi, Bakırköy York Klima Servisi, Zeytinburnu York Klima Servisi, Merter York Klima Servisi, Fatih York Klima Servisi, Bayrampaşa York Klima Servisi, Gaziosmanpaşa York Klima Servisi, Sultangazi York Klima Servisi, Sultançiftliği York Klima Servisi, Hasdal York Klima Servisi, Eyüp York Klima Servisi, Alibeyköy York Klima Servisi, Kasımpaşa York Klima Servisi, Şişli York Klima Servisi, Kağıthane York Klima Servisi, Okmeydanı York Klima Servisi, Çağlayan York Klima Servisi, Mecidiyeköy York Klima Servisi, Ulus York Klima Servisi, Taksim York Klima Servisi, Beyoğlu York Klima Servisi, Kumkapı York Klima Servisi, Yenikapı York Klima Servisi, Sirkeci York Klima Servisi, Eminönü York Klima Servisi, Laleli York Klima Servisi, Kemerburgaz York Klima Servisi, Göktürk York Klima Servisi, Sarıyer York Klima Servisi, İstinye York Klima Servisi, Levent York Klima Servisi, Maslak York Klima Servisi, Beşiktaş York Klima Servisi, Bebek York Klima Servisi, Ortaköy York Klima Servisi, Emirgan York Klima Servisi, Nişantaşı York Klima Servisi, Kurtuluş York Klima Servisi, Gayrettepe York Klima Servisi,

Anadolu Yakası Klima Servis Bölgeleri

Kadıköy York Klima Servisi, Üsküdar York Klima Servisi, Fenerbahçe York Klima Servisi, Maltepe York Klima Servisi, Kartal York Klima Servisi, Pendik York Klima Servisi, Kurtköy York Klima Servisi, Sarıgazi York Klima Servisi, Çekmeköy York Klima Servisi, Ataşehir York Klima Servisi, Beykoz York Klima Servisi, Riva York Klima Servisi, Altunizade York Klima Servisi, Fikirtepe York Klima Servisi, Ümraniye York Klima Servisi, Sultanbeyli York Klima Servisi, Beylerbeyi York Klima Servisi, Dudullu York Klima Servisi, İçerenköy York Klima Servisi, Küçük Bakkalköy York Klima Servisi, Büyük Bakkalköy York Klima Servisi, Libadiye York Klima Servisi, Kavacık York Klima Servisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara